ERZURUM HABERLERİ

Vali Altıparmak’tan 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

IHA
23.07.2015 - 16:28Son Güncelleme : 23.07.2015 - 16:29

YEREL HABERLER ERZURUM

IHA

Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, 24 Temmuz basın bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Basın mensuplarının “24 Temmuz Basın Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” dedi.
Vali Altıparmak, mesajında şunları kaydetti; “Basında sansürün kaldırılışının 107. yıldönümü olan, 24 Temmuz tarihinin Türk Basınında önemli bir yeri bulunmaktadır. 24 Temmuz, ülkemiz genelinde olduğu gibi, Erzurum’da da, gazetecilerin mesleki kuruluşlarının öncülüğünde düzenlenen etkinliklerle kutlanmaktadır.
Basın özgürlüğünden söz edilebilmesi, demokrasimizin sağlıklı işleyebilmesi ve düşünce özgürlüğünün toplumun tüm kesimlerince yaşanabilmesi, basının önündeki engellerin kaldırılmasıyla mümkündür “Büyük Önder Atatürk’ün, Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.
O nedenle, Basın, doğru, yansız ve hızlı biçimde bilgi ve haber verme, olumsuzlukları sorgulama, kamu yararını ilgilendiren konu ve olaylarda kamuoyu oluşturma, toplumu aydınlatma işlevini yerine getirirken, meslek ilkelerini ve etiğini gözetmeli, kişilik haklarına, kişilik değerlerine, özel yaşama, gizlilik alanına saygı göstermeli, doğru olmayan haberlerden kaçınmalıdır.
İlimizde de, basın-yayın hizmeti, ülkemizin ve toplumumuzun çıkarları ön planda tutularak, büyük bir sorumluluk anlayışı içinde duyarlılıkla yerine getirilmektedir. Erzurum da turizm sektörü başta olmak üzere, tüm sektörlerin başarıya ulaşmasında ve devletimizin etkinliğinin sağlanmasında, basınımızın gösterdiği duyarlılığın payı büyüktür.
Zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren basın mensuplarının “24 Temmuz Basın Bayramı”nı içtenlikle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Vali Altıparmak’tan 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Altıparmak’tan 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:15
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   12:19
  • İkindi
   15:44
  • Akşam
   18:21
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı