ERZURUM HABERLERİ

Vali Altıparmak: İlgilenmediğimiz Suriyeli kalmayacak

DHA
31.03.2016 - 17:34Son Güncelleme :
DHA

 
Zafer KUMRU/ ERZURUM, (DHA) - Vali Ahmet Altıparmak başkanlığında yapılan toplantıda,  Erzurum'da 450 Suriyelinin bulunduğu, bunlardan 192'sinin 18 yaş altı çocuk olduğu açıklandı. Vali Altıparmak, "İlgilenmediğimiz Suriyeli aile kalmayacak" dedi.
Vali Ahmet Altıparmak başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir ve İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk'ün yanı sıra Göç İdaresi ,Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ,Çalışma ve İş Kur İl Müdürlüğü ,Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık ,İl Müftülüğü ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda Suriye’deki iç savaş yüzünden ülkemize göç eden ve Erzurum'da bulunan Suriyeli öksüz, yetim çocuklar için yapılan çalışmalar değerlendirildi. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü verilerine göre Türkiye’de 2 milyon 255 bin 299 kayıtlı Suriyeli bulunuyor. Bunlardan 279 bin 574’ü her türlü sağlık eğitim ve sosyal hizmetlerin bulunduğu kamplarda barınıyor. Erzurum’da ise 450 Suriyeli vatandaşın bulunduğu, bunlardan 192'sinin 18 yaş altı çocuk olduğu belirtildi.
İlgili kurum temsilcilerinden mülteci ve sığınmacılara ilişkin yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Ahmet Altıparmak, mülteci aileler ve çocukları konusunda ilgili kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliği içerisinde olmasını istedi. Vali Altıparmak, Suriyeli ailelerin kayıtlarının tutulmasını, sağlık, eğitim, barınma konularında etkin hizmetler sunulmasını ifade ederek, "İlgilenmediğimiz Suriyeli aile kalmayacak" dedi.
 
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Vali Altıparmak: İlgilenmediğimiz Suriyeli kalmayacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 17 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Altıparmak: İlgilenmediğimiz Suriyeli kalmayacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı