Gündem Haberleri

  Vali açılışa 3G ile katıldı

  Burak GEZEN/ÇANAKKALE, (DHA)
  12.08.2009 - 15:34 | Son Güncelleme:

  ÇANAKKALE'de işadamı Osman Gürel'in bir GSM şirketi iletişim şubesinin açılışına davet ettiği, daha önce Çanakkale'degörev yapan Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, gelemediği açılışa 3G bağlantısıyla dahil oldu.

  Gür- Tel Sanayi ve Ticaret Limited Şirketin sahibi işadamı Osman Gürel, Demircioğlu Caddesi'nde ikinci bir Çanakkale Turkcell İletişim Merkezi Şubesi açtı. İletişim Merkezi'nin açılışına, daha önce Çanakkale'de valilik yapan, şu anki Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı'yı da davet etti. Ancak Vali Süleyman Kamçı, yoğun işleri nedeniyle açılışa katılmasının zor olduğunu bildirdi. Bunun üzerine işadamı Osman Gürel, Vali Kamçı'ya açılışa 3G bağlantısıyla eşlik etmesini önerdi. Çanakkale Belediye Başkanı CHP'li Ülgür Gökhan tarafından kurdelenin kesilmesiyle gerçekleştirilen açılışa, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı da cep telefonundan 3G ile bağlanarak katıldı.

  Başkan Gökhan, daha sonra cep telefonunu eline alıp Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı ile görüntülü olarak görüşmeye başladı. Konuşmasına, “Beni görüyor musunuz?” diyerek başlayan Gökhan, “Sayın Valim merhaba. Osman beyin mekanına açılışa geldik. Açılışı yaptık ve şimdi sizinle görüşüyoruz” dedi. Vali Kamçı ise “Tabii teknoloji çok hızlı ilerlediği için takip etmek de çok güç oluyor. Ben buradan Çanakkaleli hemşerilerime selamlarını, sevgilerimi gönderiyorum. İşyerinin hayırlı olmasını diliyorum” diye yanıt verdi. Kamçı, açılışın yapıldığı dükkanın nerede olduğunu sordu, Başkan Gökhan da adresi tarif ederek görüşmeyi sonlandırdı.

  İşyeri sahibi Osman Gürel de Vali Kamçı ile 3G bağlantısıyla görüşüp, “Sayın Valim Çanakkale'ye ikinci bir İletişim Merkezi Şubesi açtık. Belediye Başkanımız da kurdelemizi kesti. Sizleri de teknoloji sayesinde bu şekilde aramızda görmek bizi mutlu etti” dedi.

  Gürel, “Türkiye'nin bir ucundan Çanakkale’mizin eski valisiyle görüşme imkanı bulduk. Kendisini açılışa davet etmiştik. İşlerinin yoğunluğundan dolayı kendisi gelemedi. Ama teknoloji kendisi gelemese de görüntüsünü ve sesini buraya getirdi. Bir anlamda açılışımıza katılmış oldu. Sağlığını, sıhhatini sorma fırsatı bulduk. Kendisine teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi Turkcell şu anda 81 vilayette 3G görüşmesine başlamış durumda. Çanakkale’de de vatandaşlar 3G hizmetinden yararlanabiliyor” diye konuştu.

  Vali Kamçı ile görüntülü konuşan Başkan Gökhan, “Siz de açılışa katılamayan davetlileriniz için 3G bağlantısı düşünüyor musunuz?” sorusuna, “Süreç içerisinde 3G bir gelişsin bakalım. Görüntülü telefona alışmaya çalışıyoruz. Önce bir deneme yapalım. Arkadaşlar bir alsın denesinler. Bir risk var mı yok mu görelim ona göre biz de değerlendiririz” yanıtını verdi. “Bir risk görüyor musunuz?” sorusunu da “Valla şu anda ufuk da bir risk gözüküyor” diye yanıtladı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı