« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Valencia siyah forma ile çıkacak

İspanya'daki futbol elçimiz Mehmet Topal, şehitlerimiz ve deprezedeler için her türlü moral desteği yapmaya devam ediyor.

Valencia-DHA
SON GÜNCELLEME

Atletic Bilbao karşısına siyah bant takıp bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasından sonra bu gece ise Zaragoza maçına da Valencia siyah forma ile çıkma kararı aldı. Dün gece Zaragoza maçı için kampta bulunan Valencia'nin Teknik Direktörü Unarı Emery futbolcular yemek yerken Mehmet Topal'ın yanına geldi ve "Ülken için başka ne yapabiliriz" diye sordu. Topal da,"Siyah forma ile çıkmamız mümkün olursa gereken duyarlılığı göstermiş oluruz" diye yanıt verdi. Bunun üzerine derhal sponsor firma arandı, onay alındıktan sonra formalar sipariş edildi. Valencia'nın bu gece oynayacağı Zaragoza maçına siyah forma ile çıkma kararını almasını Mehmet Topal şu duygularla açıkladı: "Ellerinden gelen hassasiyeti gösteriyorlar. Her dakika yanıma gelip gelişmeler hakkında bili alan futbolcular bile var. Yöneticilyer arayıp soruyor. Bu da beni ziyadesiyle duygulandırıyor ve bir Türk olarak ülkemin yanında olmaları da duygulandırıyor" dedi.

Bunun yanısıra Mehmet Topal, ülkedeki Türk İşadamları ile futbolcu temsilcilerimizden Nuri Şahin ve Hamit Altıntop ile de bir araya gelerek Türk Konsolosluğu aracalığı ile gerekli desteği vermeye devam edecekleri bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz