GeriSpor Valencia pistini çok seviyorum
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Valencia pistini çok seviyorum

Valencia pistini çok seviyorum
refid:15099770 ilişkili resim dosyası

Robert Kubica, Renault'un hedefinin sadece Mercedes'i değil herkesi geride bırakmak olduğunu söyledi. McLaren, Red Bull ve Ferrari şu an Renault'un önünde görünüyor.

Fransız takımın en büyük rakibi ise Mercedes. Fakat Renault şu an Mercedes’in 29 puan gerisinde. Kubica ise Nico Rosberg’in 1 puan gerisinde bulunuyor.

Kubica “Sadece Mercedes’i değil, bütün takımları geride bırakmamız çok iyi olabilir. Öndekilerle fark çok büyük değil ve bu farkı kapatabiliriz. Tek yapmamız gereken agresif olmak ve çok çalışmak.” diyor.

“Bu hafta sonu yeni güncellemelerimiz olacak. Fakat herkes Valencia’ya yeni parçalar getirecek. Bu yüzden önemli olan onların ne kadar ilerlediği.Bu yüzden Valencia’da her şey olabilir. Bekleyip göreceğiz.”

Kubica Valencia pistini de çok sevdiğini söylüyor.

“Çoğu pilot benim gibi düşünmüyor ama ben burada yarışmayı seviyorum. İlginç bir pist çünkü hem modern bir pist, hem de cadde pisti.”

“Pistin karakteristiği Kanada’ya çok benziyor. Virajların çoğu düşük hızla geçiliyor. Frenlemeye konsantre olmanız gerekiyor ve iyi bir çekişe ihtiyacınız var. Bizim aracımızın da bu yönleri çok güçlü.”

“Kanada’dakinde daha fazla downforce üretmeniz gerekiyor. Pistin dört noktasında çok yüksek hızlara ulaşıyorsunuz bu yüzden iyi bir aerodinamiğe sahip olmalısınız.”

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle