Eğitim Haberleri

    Vala Gedik ödülleri sahiplerini buldu

    Hürriyet Eğitim
    18.06.2017 - 15:44 | Son Güncelleme:

    Engelli bireylerin topluma katılımına ve yaşam kalitelerinin arttırılmasına yönelik katkıda bulunan kişi ve kurumlar, Vala Gedik Ödülleri gecesinde ödüllendirildi. 6 kategoride 15 ödül verildi.

    Yararlı hizmetlerde bulunmayı ilke edinmiş bir toplum gönüllüsü Vala Gedik anısına düzenlenen “Vala Gedik Ödülleri”, 2015’ten itibaren her yıl başarılarıyla topluma rol model olan özel gereksinimli bireyleri ve onlara yönelik başarılı hizmetler gerçekleştiren kişi ve kuruluşları ödüllendiriyor. “Farklıyız ama eşitiz, birlikte daha güçlüyüz” mottosuyla 2 bölüm olarak gerçekleştirilen ödül törenine iş, sanat ve medya dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı. Törende ev sahibi olarak konuşan İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Hülya Gedik konuşmasında “Farklı yeteneklere sahip insanlar eşit koşullarda bir araya geldiklerinde, her birinin gücünden daha büyük bir güç ortaya çıkar. Biz bu sosyal sorumluluk düşüncesiyle hem İstanbul Gedik Üniversitesi hem de Gedik Holding olarak birlikteliğin yarattığı güce inanıyoruz” dedi. Başarının önemine de değinen Hülya Gedik Türkiye’de ve yurtdışında önemli dereceler kazanan İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencilerini tebrik etti.

    6 KATEGORİDE 15 ÖDÜL

    İstanbul Gedik Üniversitesi Vala Gedik Ödül Komisyonu tarafından her yıl verilen ödüller, bu yıl 6 kategoride 15 ödül; sporculuğun ötesinde, sosyal sorumluluk projesi, fark yaratan proje, sanat/sanat olayı, medya ve Vala Gedik Özel Ödülü olarak belirlendi. Gecede ulusal ve uluslararası yarışmalarda hem İstanbul Gedik Üniversitesi’ni hem de ülkemizi temsil ederek önemli dereceler kazanmış öğrencilere çeşitli ödüller takdim edildi.

    Ödül Kategorileri ve Kazananları

    Sporculuğun Ötesinde:
    Gizem Girişmen – Paralimpik Okçu
    Korhan Yamaç Paralimpik Atıcı

    Sanatçı / Sanat:
    Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu
    Rabia Aytek
    Selahattin Genli

    Fark Yaratan Proje:
    Atölye 21; Tomurcuk Kültür Dayanışma ve İşletme Kooperatifi Başkanlığı

    Medya :
    Ayşegül Domaniç Yelçe – Köşe Yazarı, Hürriyet Gazetesi
    Cem Çınar – TV Yapımcı ve Sunucusu, Engelsiz Spor, TRT
    Oylum Talu- Burası Haftasonu , HaberTürk

    Sosyal Sorumluluk Projesi :
    Engelsiz Eğitim Programı – Hayallere Engel Yok, TURKCELL
    “Kütüphanem” Microsoft Türkiye

    Vala Gedik Özel Ödülleri :
    Muratcan Çiçek
    Nilgün Çiçek
    Sadettin Saran
    Güler Pehlivan

    İstanbul Gedik Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılında Spor, Güzel Sanatlar, Mimarlık Ve Mühendislik Alanlarında Başarılı Öğrencileri

    Kickbox
    Muhammet Kartal – Türkiye 1.’si
    Murat Temel – Türkiye 3.’sü

    Taekwondo/Wushu
    Bilgenur Sarıtaş (Wushu Türkiye 3.’sü – Tekwando Türkiye 2.’si)

    Atletizm
    Damla Çelik –(1500M TÜRKİYE 1. KROS TÜRKİYE 5.’si ÜNİVERSİTELER 3.’sü 800 M SALON 2.’si)
    Sefa Telli – (Görme Engelliler 100m Türkiye 1.’si )

    Eskrim
    Fatma Zehra Köse – Kılıç’ta Türkiye ve Avrupa 1.’si

    Judo
    Enes Yıldız – İşitme Engelliler Türkiye 1.’si

    Halter
    Sümeyye Kentli - Gençler Avrupa 2.’si Büyükler Avrupa 3.’sü
    Melike Çınar - Türkiye 1.’si ve Rekortmen
    Sevilay Özyurt – Türkiye 1.’si

    Futbol Tenisi Erkekler (Çiftler Türkiye 2.’si – 3’lü Türkiye 3.’lüğü)
    Gökhan Gültepe
    Yunus Emre Terzi
    Atıl Nişli
    Serhat Ateş
    Oktay Uçar
    Galip ÖzdokurÖZDOKUR

    Futbol Tenisi Kadınlar (Üçlü Türkiye 4.’lüğü)
    Gizem Kılıç
    Elif Demirtaş
    Yasemin Acar
    İlayda Can
    Ümmügül Sancak

    Vücut Geliştirme
    Doğan Can Polat (Türkiye 1.’si)

    II. Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması (2.’lik)
    Bahadır Kantarcı
    cansu Kılınç

    Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması (Yarışma Finalisti)
    Nuran Okumuş

    Mate Rov 2017 Sualtı Robot Yarışması (Türkiye 2.’liği)
    Gizem Aydemir
    Fatih Çakır
    Süleyman Engin Bağlayıcı
    Furkan Çetinkaya

    Etiketler: Engelli , ÖĞRENCİ
    

    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı