Vakko, Cerruti'yi Moda Merkezi'nde ağırladı

A.A.
07.05.2010 - 10:16 | Son Güncelleme:

Vakko, kuruluşunun 34. yılını kutlayan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği'nin (TGSD) davetlisi olarak Türkiye'de bulunan Cerruti Yönetim Kurulu Başkanı Nino Cerruti onuruna özel bir davet verdi.

Bundan 34 yıl önce aralarında Vakko'nun kurucusu Vitali Hakko'nun da bulunduğu bir grup iş adamı tarafından temelleri atılan TGSD tarafından düzenlenen 3. İstanbul Moda, Tekstil ve Hazırgiyim Konferansı ve Sergisi'nin onur konuğu ve özel konuşmacısı olan, 1975'ten itibaren Vakko ile işbirliği yaptığı ve bu işbirliği aracılığıyla Türkiye'de erkek modasının gelişmesinde büyük katkısı olduğu belirtilen Cerruti'yi, Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, Vakko'nun Moda Merkezi'nde ağırladı.

Türkiye ile tanışıklığının arkasındaki ismin Vitali Hakko olduğunu belirten Cerruti, “Bugün davetlisi olduğum TGSD'nin kuruluşundaki katkıları da dahil olmak üzere Vitali Hakko'nun Türk moda endüstrisinin oluşması için gösterdiği çabaya yakından tanık oldum. Bugün Türk moda endüstrisi bu kadar güçlü ise, bunun arkasındaki en önemli kahramanlardan birinin Vitali Hakko olduğunu biliyorum” dedi.

Vakko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko ise şunları kaydetti: “Bugün iki mutluluğu bir arada yaşıyorum. Vakko'nun yaratıcısı, babam Bay Vitali'nin kuruluşunda büyük emek verdiği Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği 34. yılına ve İstanbul'a yakışır bir organizasyona imza atıyor. Sektörün gelişimi için güzel bir açılımda bulunuyor. İkinci mutluluğum ise, bu organizasyonun onur konuğunun Hakko Ailesi için çok özel bir isim olan Nino Cerruti olmasıdır. Bay Vitali, köklü müesseselere, her türlü zorluğa karşın ayakta kalarak eser vermeye devam eden şirketlere büyük bir ilgi duyar ve bu şirketleri yakından izlerdi. Birlikte çalışma ve işbirliği yapma zevkini yaşadığı Nino Cerruti de işte böyle bir ailenin, 129 yıllık geçmişi olan bir markanın temsilcisi. Bugün oğlu Julien Cerruti ve Cerruti'nin Üst Yöneticisi (CEO) Daniele Sanzeni ile birlikte İstanbul'da olmasından ve onu burada Bay Vitali'nin vizyonuna çok yakışan yeni merkezimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bay Vitali'nin dünyanın değişik bölgelerindeki, şehirlerindeki moda temsilcileriyle kurduğu köklü dostluklar, onun büyük vizyonu bugün de bizlere yol göstermeye devam ediyor.”

Toplantıda verilen bilgiye göre, Vakko, 1881 yılından bu yana İtalya'da moda ve kozmetik alanında faaliyet gösteren ünlü marka Cerruti'nin Yönetim Kurulu Başkanı Nino Cerruti'den hem erkek giyim hem de tasarımcı ithal etti.

Vakko ile Cerruti'nin işbirliğinin 1975 yılında başladığı belirtilerek, Vakko'nun, bir yandan Cerruti marka erkek giyimi ithalatı yaparken, bir yandan da iki aile arasındaki yapıcı işbirliği sayesinde Cerruti'nin kalıplarını kullanmaya başladığı dile getirildi.

İlerleyen dönemlerde ise Cerruti'nin tasarım ekibinin en önemli üyelerinin hem tasarımcı hem de yönetici olarak Vakko'da görev aldığı ifade edildi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı