MANİSA HABERLERİ

Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden Manisa’da Aşure Etkinliği

IHA
28.10.2015 - 15:40Son Güncelleme :

İZMİR VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ İLE MANİSA VAKIF İŞ HANLARI YÖNETİMİ’NİN HER YIL GELENEKSEL OLARAK YAPTIĞI AŞURE GÜNÜ ÇERÇEVESİNDE MANİSA’DA VATANDAŞLARA AŞURE DAĞITILDI.

IHA

İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile Manisa Vakıf İş Hanları Yönetimi’nin her yıl geleneksel olarak yaptığı aşure günü çerçevesinde Manisa’da vatandaşlara aşure dağıtıldı.
Manisa Vakıf İş Hanları önünede gerçekleşen aşure dağıtımına Vakıf İş Hanları Yöneticisi Halil Kışla, Vakıflar Bölgesi Avukatı Adem Gazozcu, Vakıf Memurları, Veysel Tekdüz, Avni Akdemir, İsmail Selvi, Nesrin Odabaşı, Manisa Emekli Astsubaylar Derneği Başkanı Muharrem Turhan ve vatandaşlar katıldı. Aşure kazanının başına geçen Vakıf İş Hanları memurları, vatandaşlara kendi elleriyle aşure ikram etti. Her yıl geleneksel olarak aşure gününü yaptıklarını belirten Vakıf İş Hanları Yöneticisi Halil Kışla, "Muharrem ayının ayının içerisinde bulunduğumuz bu mübarek günde İslam aleminin önemli saydığı bu günde milletimizin bir geleneğini bizde geleneksel hale getirdik. İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Manisa Vakıf İş Hanları olarak aşure dağıtıyoruz. Vatandaşlarımızla beraber bu güzel geleneksel aşure günü ile bir araya geliyoruz. İnşallah bu hayrımızı Allah kabul eder" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden Manisa’da Aşure Etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden Manisa’da Aşure Etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı