« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vakıfbank'tan voleybola destek

(A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nın ana sponsoru Vakıfbank, sponsorluk sözleşmesini, Genç ve Yıldız Milli Takımlar sponsorluğunu da üstlenerek 1 yıl daha uzattı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Vakıfbank'ın genel müdürlük binasında düzenlenen imza törenine, Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, (A) Milli Bayan Voleybol Takımı kaptanı Esra Gümüş, Genç Milli Bayan Voleybol Takımı kaptanı Cansu Aydınoğlulları katıldı.

Süleyman Kalkan, Vakıfbank'ın 25 yıldır Türk voleyboluna destek sağladığını, sponsor oldukları Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom takımının Türkiye'ye ilk kez Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazandırdığını belirtti.
Geçen yıl milli takıma sponsor olurken bunun uzun soluklu bir birliktelik olacağını ifade ettiklerini dile getiren Kalkan, “Bugün yepyeni bir aşamaya geldik. Sponsorluğun kapsamını yıldız ve genç takımlarımızı içine alacak şekilde genişletiyoruz. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Sözleşmede gizlilik maddesi bulunduğunu ve sponsorluğun maddi değerini açıklamayacaklarını ifade eden Kalkan, “Sponsorluğumuzun manevi boyutu o kadar büyük ki, maddi boyutu bunun yanında küçük kalıyor” şeklinde konuştu.
Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ise Türk voleybolunun dünyada yükselişte olduğunu kaydetti. Federasyonlarının çalışmalarının dünyada örnek gösterildiğini belirten Karabıyık, “Türk voleybolu dünyanın yükselen yıldızı. Bu başarılarda Vakıfbank gibi kuruluşların katkıları yadsınamaz” diye konuştu.

İSTİFA SÖYLENTİLERİ

“İstifa ettiğiniz söyleniyor” şeklindeki bir soru üzerine ise Karabıyık, “Şu anda gördüğünüz gibi buradayım. İstifa olmaz, ama bir vedalaşma olabilir. Bugünkü konumuz bu değil. İlerleyen günlerde bir açıklama yapabiliriz” dedi.

ESRA GÜMÜŞ: “OLİMPİYATLAR HEPİMİZİN TEK RÜYASI”

(A) Milli Bayan Voleybol Takımı kaptanı Esra Gümüş ise basketbolun simgeleşmiş sponsorları olduğunu ifade ederek, “Voleybolda da böyle olsun istiyoruz. Geçen yıl Vakıfbank ile anlaştığımızda tüm takım olarak çok mutlu olduk. Tekrar bize destek oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

Milli takımın yükselişte olduğunu kaydeden Esra Gümüş, “Bence Türk Milli Takımı her geçen gün ilerliyor. Alttan gelecek oyuncularla daha da iyi yerlere gelecek. Bugün hepimizin tek rüyası olimpiyatlara katılmak. Bunu başarmak istiyoruz. Katılmadığımız tek turnuva ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
Genç Milli Takım Kaptanı Cansu Aydınoğlulları ise sponsorluğun takım için çok önemli olduğunu belirterek, “Destek verildiği sürece başarılı olacağımıza söz veriyoruz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz