« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vakıfbank'ın hedefi dünya şampiyonluğu

Türkiye'yi Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda temsil edecek Vakıfbank Türk Telekom Kadın Voleybol Takımı'nın hedefi şampiyonluk.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Geçen sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon alan Vakıfbank Türk Telekom, Katar'da 8-14 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda da zirve için mücadele edecek.

Burhan Felek'teki Volley Hotel'de düzenlenen basın toplantısında Vakıfbank Genel Müdürü Süleyman Kalkan, Vakıfbank Spor Kulübü Başkanı Ömer Faruk Ergin, antrenör Giovanni Guidetti ve takım kaptanı Gözde Sonsırma şampiyonadaki hedeflerini anlattılar.

Konuşmasına A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda aldığı dereceyi tebrik ederek başlayan Kalkan, milli takımın ana sponsoru olarak verdikleri desteğin karşılığını aldıklarını düşündüğünü kaydetti.
Millilerin şanssızlıklar olmasa şampiyon olabileceğini vurgulayan Kalkan, Türkiye'de voleybolun çıtasının gurur verici bir şekilde yükseldiğini belirterek, “Herhalde herhangi bir sporda bu kadar kısa süre içinde üst üste elde ettiğimiz başarılar voleybol dışında çok fazla yok. O bakımdan gurur duyuyoruz. Voleybol camiasına destek veren herkese hepsinden önemlisi bize bu gururu yaşatan sporcularımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Önlerinde dünya şampiyonu olma fırsatının bulunduğunu ifade eden Kalkan, “Vakıfbank, 8-14 Ekim tarihlerinde Katar'da yapılacak Dünya Kulüpler Şampiyonası'nın favorisi. İnşallah Türkiye'ye dünya şampiyonluğu kupasını da getireceğiz, buna hep birlikte tanıklık edeceğiz” dedi.

Elde edilebilecek bir dünya şampiyonluğunun arefesinde olduklarını belirten Süleyman Kalkan, herkesin buna destek vermesi gerektiğini ifade etti.
Kulüp başkanı Ömer Faruk Ergin ise milli takımla Avrupa Şampiyonası'nda 3. olan oyuncularının şimdi dünya şampiyonluğu kupasını getirmek için çaba harcayacağını belirterek, “Güvencimiz, inancımız tamdır. Ben oradan şampiyon olarak döneceğimize inanıyorum. Biz geçen sezon 'Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon olacağız' dediğimizde sizler inanamamıştınız. Bu zor organizasyonu başaran oyuncu kardeşlerim bu organizasyonda da büyük bir şanssızlık olmazsa kazanıp, kupayı Türkiye'ye getirecektir. Milli takımın başarısından sonra bu başarıyı da getirirsek herhalde bu spor dalı Türkiye'deki tüm dalların başarı yönünden önüne geçecek” şeklinde konuştu.

Guidetti

Antrenör Giovanni Guidetti ise, Dünya Kulüpler Şampiyonası'na tam takım olarak hazırlanmak için çok fazla zamanlarının bulunmadığını ancak başarı için oraya gideceklerini söyledi.

Takımında transferlerle yapılan bazı takviyelerin dışında çok büyük bir değişiklik bulunmadığını bildiren Guidetti, “Dünya Şampiyonası öncesi hazırlanmak için çok fazla zamanımız yok ama yine de başarılı olmak için oraya gidiyoruz. Kolay bir turnuva değil. Orada çok güçlü takımlar var. Elimizden gelenin en iyisini yapmak için orada olacağız. Hazırlanmak için üç günümüzü ve hafta sonunu iyi geçirerek Türkiye'ye başarıyla dönmek istiyoruz. Özellikle başkanımız Süleyman Bey yarı finale gelecek. Çok şanslı olduğu için biz de bu maçı kazanıp ertesi gün final oynayacağız” şeklinde konuştu.

Takım kaptanı Gözde Sonsırma, şampiyon olmak için Katar'a gideceklerini anlatarak “Şampiyonada iyi takımlar var. Biz de çok iyi bir takımız. Avrupa şampiyonluğundan sonra hedeflerimiz hiçbir zaman küçülmedi, büyüdü. Bunu da dünya şampiyonu olarak göstermek istiyoruz. İlk hedefimiz dünya şampiyonluğu, sonra ligde başarılı bir sezon geçirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu arada, Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı'ndan transfer edilen Christiane Fürst'ün turnuvada forma giyebileceği açıklandı.

Vakıfbank Türk Telekom, yarın öğlen saatlerinde Dünya Kulüpler Şampiyonası için Katar'a gidecek.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz