« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vakıfbank'ın büyük heyecanı

Vakıfbank Türk Telekom Kadın Voleybol Takımı, bu yıl 2. kez düzenlenecek Kulüpler Dünya Şampiyonası'nda Avrupa kıtasını temsil edecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenecek şampiyona 8-14 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Geçen sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan Vakıfbank Türk Telekom, organizasyonda Avrupa kıtasının son şampiyonu unvanı ile turnuvada yer alacak. A Grubu'nda Dominik Cumhuriyeti'nden Mirador, Kenya'dan ise Prisons takımlarıyla mücadele edecek Vakıfbank Türk Telekom, turnuvada öncelikle ilk iki sırada yer alarak yarı finale çıkmak için mücadele verecek. Şampiyonadaki ilk maçını 8 Ekim Cumartesi günü Dominikli rakibi Maridor ile yapacak Vakıfbank Türk Telekom, gruptaki ikinci maçında 12 Ekim Çarşamba günü Prisons ile karşılaşacak.

Şampiyonada B Grubu'nda ise Brezilya'nın Osasco Voleybol, Azerbaycan'dan Rabita Bakü ve Tayland'dan Chang takımları mücadele verecek.

Gruplarda ilk iki sırayı alacak takımlar çapraz eşleşerek 13 Ekim Perşembe günü yarı finalde karşı karşıya gelecek. Yarı finalde kazanan takımların finale çıkacağı şampiyonada, yarı finalde yenilen takımlar ise 14 Ekim Cuma günü 3.'lük için karşı karşıya gelecek. Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası'nda final mücadelesi 14 Ekim Cuma günü yapılacak. Turnuvada geçen sezon Fenerbahçe Acıbadem Kadın Voleybol Takımı şampiyon olmuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz