Futbol Vakıfbank Güneş Sigorta'ya İtalyan antrenör
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vakıfbank Güneş Sigorta'ya İtalyan antrenör

Aroma Bayanlar Voleybol 1. Ligi takımlarından Vakıfbank Güneş Sigorta'da antrenörlüğe İtalyan çalıştırıcı Giovanni Guidetti getirildi.

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Vakıfbank Güneş Sigorta, Alman Milli Takımı'nın kaptanı Angelina Grün'ü renklerine katmanın ardından, teknik heyetinde de değişikliğe gitti.

Vakıfbank Güneş Sigorta Kulübü, son olarak Almanya Bayan Milli Takımı'nın başında bulunan İtalyan teknik adam Giovanni Guidetti ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Güneş Plaza'da düzenlenen basın toplantısında 36 yaşındaki teknik adam basına tanıtıldı.

Vakıfbank Güneş Sigorta Kulübü Başkanı İlker Aycı, yeni antrenörleriyle birlikte büyük hedeflere doğru yola çıkacaklarını söyledi.
Geride kalan sezonda Avrupa Challenge Kupası'nı müzesine götüren, önceki yıllarda da Avrupa Top Teams Kupası'nı kazanma başarısını gösteren Vakıfbank Güneş Sigorta'nın bundan sonraki hedefinin Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu olduğunun altını çizen kulüp başkanı Aycı, şunları kaydetti:

“Müzemizde bir kupa eksik. Amacımız yeni hocamızla, şimdiye dek kazanamadığımız tek kupayı da kazanmak. Müzemizdeki kupa serimizi tamamlamak istiyoruz. Geçen yıldan beri istediğimiz hocamızı nihayet renklerimize kattık. Yeni başarılara doğru yelken açma zamanı geldi.”
Bu arada, Angelina Grün'ün transferiyle dikkatleri üzerine çeken Vakıfbank Güneş Sigorta'da, kaliteli bazı isimler üzerinde de durulduğu bildirildi.

İtalyan antrenör Giovanni Guidetti ise kendisine inanarak takımın başına getirdikleri için Vakıfbank Güneş Sigorta yönetimine teşekkür ederek, “Hem Türkiye liginde, hem de Avrupa kupalarında büyük başarılara ulaşacağımıza inandığım için, hedeflerimle örtüştüğü için bu kulübü tercih ettim” dedi.

Türkiye liginin kalitesinden bahseden Guidetti, “Dünyanın en önemli liglerinden biri olma yolunda. Türkiye'den 4-5 takım, İtalya, İspanya ve Rusya liglerindeki önemli takımlarla yarışabilir seviyede” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle