Vakıfbank bu yıl halka arza edilecek

Ankara
11.02.2005 - 15:14 | Son Güncelleme:

Vakıfbank Genel Müdürü Ahmet Kacar, Vakıfbank’ın halka arz yöntemiyle bu yıl içinde özelleştirileceğini belirterek, sürece yardımcı olacak yatırım bankasının ise önümüzdeki 1 aylık sürede belirleneceğini söyledi.

Vakıflarbank Genel Müdürü Ahmet ve Vakıflar Genel Müdürü ve Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Beyazıt, düzenledikler basın toplantısında gazetecilerin sorularını da yanıtladılar.

Kacar, Vakıfbank’ın özelleştirilmesi konusunda bir danışmanlık şirketinin yürüttüğü çalışma sonucunda blok satışının mümkün olmadığı ve halka arz yoluyla satışının yapılabileceği konusunda görüş ortaya çıktığını anımsattı. Kacar, Banka Yönetim Kurulu’nun halka arza yardımcı olacak yatırım bankasını seçmek için Vakıflar Meclisinin ve Vakıflar Bankası’nın yüzde 25 hissesine sahip olan Emekli Sandığı’nın yetki vermesini beklediklerini kaydetti.

Kacar, "Önümüzdeki günlerde Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu, yatırım bankamızı seçecek ve yatırım bankamızın 2005 yılı içinde konjonktürün uygun olduğu bir zamanda, işlemlerimizin hazırlandığı bir zamanda gerçekleştirileceğine inanıyoruz. Vakıfbank hisselerinin bir bölümünü halka arz etmeyi planlıyoruz" dedi. Hisselerin ne kadarının, hangi yöntemle ne kadar halka arz edileceği konusuna ortaklarla yatırım bankasının birlikte karar vereceğini söyleyen Kacar, "Banka yönetimi olarak, bizim kafamızdan geçen yüzde 15’lik kısım ama bu artabilir, farklılaşabilir. Onu da tamamen ortaklarla yatırım bankasının önerdiği rapor doğrultusunda karar verilecektir" dedi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı