Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Vakfa şarkılı jest

Türk Kalp Vakfı, 25 Ekim akşamı Sabancı Center’da bir davet verecek. Türk Kalp Vakfı Başkanı Çetin Yıldırımakın, eşi Ergin Yıldırımakın ve Türkan Sabancı’nın ev sahipliği yapacağı gecede, "Türk Kalp Vakfı Sakıp Sabancı İyi Kalp Ödülü" de sahibini bulacak.

Ödülü TBMM Başkanı Köksal Toptan verecek. Kokteylle başlayıp yemekle devam edecek olan geceye Gülben Ergen de şarkılarıyla renk katacak. Bu arada Ergen’in bu özel program için ücret almayacağı da gelen haberler arasında...

Loft’un kraliçeleri

Harbiye’deki Loft Restoran, yıllardır ünlü simaların buluşma noktalarından biridir. Patron Rasim Özkanca’nın bu başarısının ardında ise kuşkusuz yılların deneyimi yatar. Ancak hepsi o değil... Rasim Bey’in eşi Suna Özkanca ve İngiltere’deki eğitimini bitirip İstanbul’a dönerek babasının yanında çalışmaya başlayan kızı Bahar Özkanca da bu başarıda pay sahibi... Aile, mekanlarına olan ilginin kaybolmaması için durup dinlenmeden çalışıyor.

Bodrum’da bayram

Bitez’in yüksek tepelerinden birine kurulmuş olan Mövenpick Resort Bodrum, Cumhuriyet Bayramı için özel bir tatil seçeneği sunuyor. 26-29 Ekim tarihleri arasında geçerli olan özel bayram paketinde, standart odalarda konaklama, açık büfe kahvaltı ve Wellness Center’ın ücretsiz kullanımı bulunuyor. Hamam, sauna ve kapalı havuzda toksinlerinizden arınıp, ruhunuzu dinlendirebilir, fitness merkezinde en son teknoloji ürünü kardiyo aletlerle form da tutabilirsiniz. Bu özel pakette, tek kişi için gecelik fiyatlar, kahvaltı ve KDV dahil 50 Euro’dan başlıyor.

Efsane geliyor

Shirley Horn’dan bu yana gelmiş geçmiş en iyi piyanist-vokal olarak gösterilen Dena DeRose, Türkiye’de... İstanbul Jazz Center, 25-26-27 Ekim tarihlerinde üç Grammy ödüllü Dena DeRose’u ağırlıyor. Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında sahne alacak DeRose’a basta Kağan Yıldız, davulda ise Ateş Tezer eşlik edecek. Biletler 40 YTL’ye www.istanbuljazz.com adresinde satılıyor.

Taksim Meydanı’nda çalacak

Reina’nın dünyaca ünlü DJ’i Suat Ateşdağlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Taksim Meydanı’nda müzik yapacak. 17 TIR dolusu teknik malzemenin kullanılacağı performans, aynı zamanda bir ilk olacak; çünkü bu bayramda Taksim Meydanı’nda ilk kez bir solist yerine DJ sahneye çıkacak. Ateşdağlı, "Böyle bir günde müzik yapmak, benim için çok gurur verici" diyor.

Yorucu iş temposu özel hayatı gölgede bıraktı

İç mimar Naim Arnas, en büyük desteği kızı Müge’den alıyor. Baba-kız kimi zaman bir şantiyede koşuştururken görülüyor, kimi zaman iş için yurtdışı seyahatine çıkarken... Müge Arnas’ın bu tempoda özel hayatını düşünecek hali de kalmıyor. Arkadaşı Tuğba Peksayar’ın nişanlanmasından sonra gözlerin kendi üzerine çevrildiğinin farkında olsa da, henüz bu yorucu tempoda kalbine hitap edecek bir genç bulamamış Müge Arnas...

Trabzonlu ressamlardan Karadeniz tabloları

Nişantaşı’ndaki Cef Sanat Galerisi’nin Trabzonlu sahipleri Hüseyin Avni Danyal ve Zerrin Ongan, ilk karma sergide Trabzonlu ressamların Karadeniz resimlerini bir araya getirdi. "8 Ustadan Yağlıboyalar" başlıklı sergi, 26 Ekim’e kadar gezilebilecek. Sinema sanatçısı Hüseyin Avni Danyal, bu sergi ile ilgili "Türkiye’de 100 ressamın ismini alt alta yazın, büyük çoğunluğu Karadenizlidir. Karadeniz, havası ve suyuyla ressamları besliyor. Zerrin ve ben ilkokul arkadaşıyız. Cef Sanat Galerisi şirketimizin bir kolu. İkimiz de Trabzonlu olduğumuz için böyle bir sergi düzenleme fikri aklımıza gelince uygulamaya koyduk" dedi.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI