Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Vahşi Batı

Cemil Çiçek’e “Başbakan niye bu kadar yurtdışına gidiyor” diye sordular, “Gezen tilki, yatan aslandan kârlıdır” dedi. Kızılderili açılımı yani.

 *


Gezen Tilki.

*


Aslına bakarsanız, başkentimizin havalimanından belli; Esenboğa... Olsa olsa Oturan Boğa’nın torunudur. Yoksa niye böyle acayip bi isim koysunlar ki.

*


Yatan Aslan’dan kasıt, Baykal.

(Altı Ok reisi.)

Bahçeli, Yalnız Kurt.

Çankaya, Ulu Manitu.

*


Posta arabalarına saldırır gibi çığlık çığlığa ateş suyu fırlatanlar kim?

Apo’çiler!

*


İmralı’daki Geronimo.

Karargâh’taki Tom Miks.

*


Dakotalı Ahmet Türk, Rüzgarlı Kartal’dı, Oklahoma Mahkemesi’nin kararından sonra, Gamlı Baykuş oldu... Sırrı Sakık ya Cherokee’dir, ya Cheyenne; beygirin 4 çarpı 4’üne biner... Kabinenin ve aynı zamanda kabilenin bilge büyüğü Bülent Arınç, Ağlayan Kaya; en son Nebraska’daki yağmur duasında ağladı... Kamer Genç ise Son Mohikan.

*


Yalaka gazeteciler?

Rin Tin Tin.

Hep aynı senaryoda figüran olurlar:

Bir avuç dolar için!

*


Memleket desen, Hollywood yapımı kovboy filmi dekoru gibi zaten... Önden bakıyorsun, bildiğin bina gibi görünüyor. Arkasına bakıyorsun, iki dandik kalasla tutturmuşlar... İttirsen, yıkılacak.

 

SON DAKİKA NOTU:

Apo’çilerle barış çubuğu içen, onların kılına bile dokunmayan Arizona süvari birliği, Meksikalı tütün işçilerini haşat etti... Şeytan diyor, git, Zapata’ya katıl! 

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI