Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Vahşete pişmanlık

  Hürriyet Haber
  05 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 05 Şubat 2000 - 00:01

  Bakanlar Kurulu, Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'ün önerisiyle Pişmanlık Yasası'nın süresini 6 ay daha uzattı. Bu uzatmadan, büyük bir vahşet örneği sergileyen Hizbullah militanlarının da yararlanabileceği belirtildi.

  BAKANLAR Kurulu, Hizbullah militanlarının da yararlanması düşüncesiyle, Pişmanlık Yasası'nın süresinin 6 ay daha uzatılmasına karar verdi.

  Başbakan Bülent Ecevit başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı ile ilgili açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü ve Devlet Bakanı Şükrü Sina Gürel, Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'ün Pişmanlık Yasası'nın süresinin uzatılması konusunu gündeme getirdiğini kaydetti. Gürel, Türk'ün, Ocak ayında dolacak olan Pişmanlık Yasası'nın süresinin, terörle mücadelede etkili olabilmek için 6 ay daha uzatılmasını önerdiğini söyledi. Gürel, ‘‘Uzatmayı sağlayacak tasarı bir an önce hazırlanıp TBMM'ye sevkedilecek’’ dedi.

  Gürel, bir soru üzerine, Pişmanlık Yasası'nın kapsamında hiçbir genişleme yapılmayacağını, yalnızca süresinin uzaltılacağını bildirirken, ‘‘Bu uzatmadan Hizbullah militanları da yararlanacak mı?’’ sorusu üzerine şöyle konuştu:

  ‘‘Uzatmadaki amaç, her türlü terör örgütü ve terörist faaliyete karşı etkili mücadele sürdürmektir. Dolayısıyla yasa her türlü terör faaliyeti içinde bulunanlar için uygulanabilecek.’’

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı