« Hürriyet.com.tr
MENÜ

V1 Challenge Motorsporları Festivali'nde

Türkiye’den dünyaya yayılan ilk özgün motorsporları organizasyonu V1 Challenge, 3’üncü ayak mücadelesi için 16 Eylül Pazar günü, motorsporları sevenlerle İzmit Körfez Pisti’nde buluşuyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrasya Otomobil Sporları Kulübu’nün (AVOK) düzenlediği “Motorsporları Festivali” kapsamında düzenlenecek yarışta, ziyaretçiler, “Caddelerde can vermek değil, pistlerde can bulmak istiyoruz” sloganıyla biraraya gelecek .

Üretimi Volkan Işık tarafından yapılan VOLKİCAR ile gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk özgün motorsporları şampiyonası V1 CHALLENGE’ın 2012 sezonun ilk yarışı 27 Mayıs tarihinde Tarsus’ta gerçekleştirilmiş 10 bine yakın izleyici sayısına ulaşmıştı. 2’inci ayak ise İzmit Körfez Yarış Pisti’nde Serdar Bostancı, Murat Bostancı ve Yalçın Arsan gibi tecrübeli misafir pilotların da katılımıyla müthiş bir mücadeleye sahne oldu.
V1 Challenge’ın 9 Eylül tarihinde Aydın’da 15 Eylül’de İstanbul Başakşehir’de gerçekleştirilmesi planlanan 3 ve 4’üncü ayak yarışları ise
 Afyonkarahisar’da, meydana gelen patlamada şehit olan 25 askerimizin anılarına duyduğumuz saygı nedeniyle, Türkiye genelinde ilan edilen yas kararına paralel olarak, ilgili belediyelerin almış oldukları kararla iptal edildi.
Elim olay sonucu ertelenen V1 Challenge 3’üncü ayak mücadelesi 16 Eylül Pazar günü, İzmir Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleşecek.

 


 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler