Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

V.Manisaspor'da, 3 bin kişi biletsiz seyirciye tepki

Vestel Manisaspor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Kenan Yaralı, Beşiktaş ile oynadıkları maçta 3 bin kişinin bir kuruş bile ödemeden stada girdiklerini belirterek, "Galatasaray maçında bunu önlemek için gerekli tedbirleri alacağız." dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kenan Yaralı, düzenlediği basın toplantısında, Beşiktaş maçının seyirci hasılatına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kulüp olarak 11 bin kişilik bir stada sahip olduklarını belirten Yaralı, "Ancak Beşiktaş maçında tribündeki seyirci miktarı ile gişe hasılatı arasında uyumsuzluk oldu. Bu maçta tribünlerin tamamen dolu olmasına karşın, seyirci hasılatına bakıldığında bu sayı 5 bin 400 kişi. Demek ki, para vermeden yüzlerce kişi birileri tarafından stada alınmış. Stadın bir çok kapısı var, hangi birini kontrol altında tutacağız. Biz Manisaspor'a sahip çıkacak taraftar istiyoruz. Dört büyüklerin maçlarında hasılat bekliyoruz. Biletleri de geçen sezon olduğu gibi yüksekte tutmadık, ama gelin görün ki bu küçük bilet parasını bile düşünerek içeriye ücretsiz girenler oldu. Beşiktaş maçında üç bin taraftar bir kuruş ödemeden girmiş stada. Galatasaray maçında bunun önlemini alacağız. Manisaspor'u seven biletini alır maça girer." diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ GALİBİYETİ TESADÜF DEĞİL"

Yaralı, Beşiktaş karşısında alınan galibiyete ilişkin yaptığı değerlendirmede ise, galibiyetin tesadüf olmadığını ifade ederek, "Vestel Manisaspor, üç büyüklere kafa tutabilecek bir takım. Biz, geçen sezon bunu Fenerbahçe maçında gösterdik. O galibiyetin de bir tesadüf olmadığı bugün belli oldu. Şimdi sıra Trabzonspor'da. Oradan da galibiyetle dönmek istiyoruz. Mağlup olsak bile bu dünyanın sonu değil. dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler