Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  V for Vendetta iTunes'da ilk sırada

  Rıza ÖZEL / ANKARA
  10 Haziran 2013 - 16:39Son Güncelleme : 10 Haziran 2013 - 16:39

  Taksim Gezi Parkı’na yapılacak projeye karşı sürdürülen eylemler sırasında tüm Türkiye’de kullanılan “Vendetta’nın V’si” (V for Vendetta) filminden esinlenilen maskeler Apple’ın uygulaması iTunes’a yaradı.

  Taksim’de eylemlerinin simgesi haline gelen maskeler sayesinde iTunes Türkiye sayfasında “V for Vendetta” en popüler filmler arasında ilk sıraya yükseldi. En çok satanlar listesinde Aksiyon ve Macera kategorisinde de 2005 yılında çevrilen film birinci sıraya yükseldi.

  iTunes’ta HD ve SD olarak formatta satılan 18.99 ve 13.99 TL’ye satılan film 3.99 ve 2.99 TL’ye de kiralanabiliyor. V for Vendetta maskeleri ise seyyar satıcılarca Ankara ve İstanbul başta olmak üzere gösteri alanlarında 5 ila 10 TL’den satılıyor. Matrix serisinin de senarist ve yönetmeni olan Wachowski kardeşler, Vandetta’nın da yapımcısıydı. Filmin yönetmenliğini ise James McTeigue üstlenmişti. Alan Moore’un yazıp David Lloyd’un çizdiği aynı isimli çizgi romandan beyaz perdeye uyarlanan, Hugo Weaving ve Natalie Portman’ın başrollerini paylaştığı filmde geleceğin İngiltere’sinde diktatör bir rejime bireysel bir başkaldırının nasıl toplumsal hale geldiği anlatılıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı