İZMİR HABERLERİ

Uzundere'de dönüşüm hızlandı

DHA
30.04.2017 - 09:27Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Büyükşehir Belediyesi Uzundere kentsel dönüşüm projesini hızlandırdı. Birinci etap inşaatı dördüncü kat seviyesine gelen, ikinci ve üçüncü etapların başlaması için hazırlıkları süren projede altyapı ihalesi 5 Mayıs'ta yapılacak.

İzmir'de ilk 'yerinde kentsel dönüşüm' projesi olan Uzundere kentsel dönüşüm alanında 280 konut ve 33 işyerinin Aralık 2016'da başlayan inşaatı hızla sürüyor. Binalar döndüncü kat seviyesine geldi. Büyükşehir Belediyesi'nin yüzde 100 uzlaşma ile gerçekleştirdiği dönüşüm projesinde 422 konutluk ikinci etapta uzlama görüşmelerinin tamamlanmasının ardından tapular hak sahipleri tarafından sözleşme gereği inşaatlar tamamlanana kadar belediyeye devredildi. İnşaat ihalesi için hazırlıklara başlandı. Haziran ayında ihalenin gerçekleşmesi bekleniyor. Üçüncü etap kapsamındaki hak sahipleriyle de uzlaşma görüşmeleri tamamlanma aşamasına geldi. Yıl sonuna kadar üçüncü etap yapım ihalesi de yapılacak. Bununla birlikte proje alanının üçte ikisinde çalışmalar başlamış olacak.

İnşaatların sürdüğü Uzundere kentsel dönüşüm alanında altyapı için de 5 Mayıs'ta ihale yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bölgeyi sağlıklı yapılara kavuştururker bir yandan da yol, kaldırım, enerji hatları, su ve kanalizsyon şebekesini de baştan yapacak. Projenin tamamı bittiğinde, bu bölge 32 hektar alanda 3 bin 500 konut/konut altı ticaret ile merkezi iş alanında ticaret, ofis ve otel kompleksi, buz pisti, yarı olimpik yüzme havuzu, basket, futbol sahaları, tenis kortu gibi spor, eğitim ağırlıklı bir spor kompleksi, sosyal ve kültürel merkezler, pazar alanı, otopark alanları, yeşil alanları olan kent parçasına dönüşecek.

Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Uzundere'de dönüşüm hızlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 09 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uzundere'de dönüşüm hızlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı