İZMİR HABERLERİ

Üzüm ve incirde birinciler seçildi

DHA
02.11.2017 - 13:43Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Ticaret Borsası'nın ödüllü Instagram Yarışması sonuçlanırken, üzüm ve incirde birinciler seçildi.

Ülkenin 125 yıldır siyasi ve ekonomik hayatına tanıklık eden nadir kurumlardan İzmir Ticaret Borsası'nın 15 Haziran ila 30 Eylül arasında düzenlediği #itbyarisma17 Instagram Yarışması sonuçlandı. Jürinin yaptığı değerlendirmede üzüm fotoğraf kategorisinde Hakkı Çılgın (@hakkicilgin), üzüm video kategorisinde Ramazan Emiroğlu (@remiroglu) ve incir fotoğraf kategorisinde ise İsmet Danyeli (@ismetdanyeli) birinciliğe hak kazandı. İncir video kategorisinde mansiyon ödülünü Anıl Can (@anilcanuguz) kazandı.

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, yarışmaya Ege'nin ihracat yıldızları üzüm ve incirde üretim, hasat, kurutma ve işleme süreçlerine ilişkin fotoğraf ve videolarla katılım sağlandığını belirterek, "Önümüzdeki yıllarda değişik ürünlerle yarışmaya devam etmeyi planlıyoruz" dedi.

Borsanın günümüzde önemli bir varoluş mecrası olan sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmaya özen gösterdiğini vurgulayan Kestelli, "Yarışma ile ilgili Facebook ve Instagram kanallarında yapılan reklam çalışmamız, 853 bin 77 kez yayınlandı. Yarışma duyurusu, sosyal medya yoluyla 333 bin 837 kişiye erişti. 835 kişi tıklayarak www.itb.org.tr adresli web sitesinde yer alan yarışma sayfamıza yönlendi. Yarışmaya 756 eser yüklendi. Şartnameye uygunluk gösteren 463 eser jüri değerlendirmesine sunuldu. Yarışmamıza gösterilen yoğun ilgi ve katılım bizleri çok mutlu etti" diye konuştu.

TOPLAM 28 BİN TL ÖDÜL, SAHİPLERİNİ BULDU

Üzüm Fotoğraf, Üzüm Video, İncir Fotoğraf, İncir Video kategorilerinde düzenlenen ve birincilik ödülünün 4 bin TL, ikincilik ödülünün 2 bin TL, üçüncülük ödülünün bin TL olarak belirlendiği yarışmaya katılan eserler; İTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, İTB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Tayfur Akın, İTB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Zincircioğlu, 9 Eylül Üniversitesi GSF Fotoğrafçılık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Birinci, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi  Yrd. Doç. Dr. Ahmet İmançer, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Aşman Alikılıç, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Foto Muhabirleri İzmir Şubesi Başkanı Kadir Kemaloğlu ve İFOD Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Dağtaş'tan oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirildi. İncir video kategorisinde dereceye girecek eser değerlendirilemediğinden, bir adet mansiyon ödülü verilmesi kararlaştırıldı. Mansiyon ödülünün değeri İzmir Yönetim Kurulu tarafından daha sonra belirlenecek.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

====KUTU====

DERECE ALANLAR ŞÖYLE OLUŞTU:

Üzüm Fotoğraf Kategorisi : 1. Hakkı Çılgın -@hakkicilgin 2. İbrahim Aysundu - @ibrahimaysundu 3. Feyzullah Tunç- @feyzullahtuncc

Üzüm Video Kategorisi : 1. Ramazan Emiroğlu-@remiroglu 2. Hakan Kuyumcu-@hakankuyumcu  3. Uğur Uygun-@ugur.uygun

İncir Fotoğraf Kategorisi : 1. İsmet Danyeli- @ismetdanyeli 2. Tayfun Taner-@tayfuntaner09  3. Nadire Günday-@gundaynadire

İncir Video Kategorisi :  Anıl Can-@anilcanuguz (Mansiyon)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Üzüm ve incirde birinciler seçildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

05 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı