« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üzülmez: Galibiyete daha çok ihtiyacımız var

Beşiktaş'ın kaptanı İbrahim Üzülmez, tecrübeli futbolcu Yusuf Şimşek ve Siyah Beyazlı takımın genç kalecisi Hakan Arıkan, 21 Kasım'da oynanacak Fenerbahçe derbisi öncesi iddialı açıklamalar yaptılar.

DHA
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ın kaptanı İbrahim Üzülmez, derbi mücadelesinden galip geleceklerine inandığını söylerken "Bizim bu üç puana Fenerbahçe'den daha çok ihtiyacımız var" dedi.

"Derbi karşılaşmasını yanı sıra rakibinizi puan olarak yakalamak için önemli bir fırsat olacaktır. Derbi karşılaşmalarını sonucunu önceden kestirmek çok güç olur. Fenerbahçe'de şuanda iyi durumda ama Fenerbahçe'den daha çok ihtiyacımız var kazanmaya. Tüm takım bu durumun bilincindi. Son yıllarda Fenerbahçe'yi kendi sahamızda yenemediğimizi düşünürsek, maçın öneminin ve anlamının daha fazla olacağını düşünüyorum. Saha ve seyirci avantajımızı en iyi şekilde değerlendirip bu maçtkan üç puan ile ayrılacağımızı düşünüyorum".

Üzülmez Beşiktaş'ın son yıllarda İnönü'de Fenerbahçe'ye üstünlük kuramamasının sebebini ise şöyle açıkladı.

" Son yıllarda Fenerbahçe ile kendi evimizde oynadığımız maçlar şampiyonluk düğümünü çözecek karşılaşmalar oluyordu. Bu durumun getirdiği streste bizi bazı hatalara yönlendirmiş olabilir. Ancak bu maçın öyle olmayacağını düşünüyorum. Çünkü bütün arkadaşlarımda o isteği o hırsı görüyorum. Geçmişte yaptığımız hataları tekrarlamazsak maçı kazanacağımıza inanıyorum".

Kaptan Üzülmez son olark son günlerde medyada bir Beşiktaşlı futbolcunun teknik direktör Mustafa Denizli aleyhine yaptığı iddia edilen açıklamalar ile igili şunları söyledi.

"Takım içindeki bir arkadaşımızın gol yollarında sıkıntı çekiyoruz veya gol çalışması yapmıyoruz şeklinde açıklama yaptığı iddia edildi. Ben böyle bir açıklamanın yapıldığını kesinlikle düşünmüyorum. Böyle düşünen bir arkadaşımız varsa aramızda kesinlikle ayrılması gerekiyor. Bunlar çok yanlış açıklamalar. Bu takım geçen senede aynı çalışmaları yapıyordu ve iki kupa aldık. Bu dönemde birinin çıkıp böyle açıklamalar yapması yakışık almadı. Hocamız ile hiç bir sorunumuz yok ve gayet iyi çalışıyoruz. Eğer böyle bir açıklama yapan varsa ve bu isim takım içinden bir arkadaşımız ise kendisini açıklaması gerekir".

Siyah Beyazlı takımın tecrübeli oyuncusu Yusuf Şimşek ise Fenerbahçe derbisi ile ilgili olarak şunları söyledi.

" Bu maçların favorisi olmaz ama biz kendimizi favori olarak görüyoruz. Hem fizik hem de beyin olarak iyi bir hazırlık süreci içindeyiz. Seyirci desteğini de arkamıza alarak aslan gibi savaşıp bu maçtan üç puan almak istiyoruz".

Yusuf Şimşek Beşiktaş'ın son haftalarında seri galibiyetler almasına rağmen özellikle hücum hattının eleştirilmesi konusunda şunları söyledi.

"Eleştiriler her zaman olacaktır. Ancak biz her maç yeteri kadar pozisyona girebiliyoruz. Tek eksik bu pozisyonları değerlendirememek oluyor. Her maç üç dört gol atabilecekken, az gollü galibiyetler alıyoruz".

Beşiktaş'ın son oynadığı Trabzonspor maçında yaptığı kurtarışlar ile takımının aldığı 2-0'lık galibiyette büyük rol sahibi olan Hakan Arıkan, Fenerbahçe derbisi ve Siyah Beyazlı takımdaki kariyeri ile yaptığı kısa değerlendirmede şunları söyledi.

" Ben her zaman işimi yapmaya çalışıyorum. Ben Beşiktaş'ta kötü günler yaşamadım. Çoğu zaman mutluluklar yaşadım. Geçen sezon iki kupa aldık. Benim açımdan kötü olarak ifade edebileceğim bir süreç olmadı. Bir iki maçta hatalarım oldu ama her kas hata yapabilir. Hatalarımız en iyi şekilde telafi ettik. Bizim için önemli olan geçmiş değil, önümüzdeki haftadır. Umarım Fenerbahçe derbisini de kazanıp yolumuza emin adımlarla devam ederiz".

"O KALEYİ KORUMAK İÇİN ARAMIZDA BİR REKABET OLMASI LAZIM"

Hakan, takımın birinci kalecisi Rüştü ile arasındaki rekabeti şu şekilde değerlendirdi.

" Biz kendisi ile çok iyi takım arkadaşıyız ama o kaleyi korumak için aramızda bir rekabet olması lazım. Zaten mücadele olmazsa başarıya ulaşamayız. Bizim yaşadığımız bu rekabetin tek sebebi ise takımımızın başarılı çin olmasıdır. Biz Beşiktaş'ın başarısı için mücadele ediyoruz. Bu her zaman böyle olacaktır".


Bunları da Beğenebilirsiniz