« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üzülmez, Cavcav'ın kararını bekliyor

Geçtiğimiz haftalarda istifa ettiği iddiası ile gündeme gelen Gençlerbirliği Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez, bu konudaki spekülasyonlara çarpıcı ifadelerle nokta koydu.

AA
SON GÜNCELLEME

Gençlerbirliği ile anlaştığında başkan İlhan Cavcav'a kendisine güvendiği için teşekkür ettiğini hatırlatan Üzülmez, "Biz geldiğimizden beri Gençlerbirliği ortaya bir öz güven koydu. Bir takım hüviyeti, karakteri koydu. Benim şu anki görevim bu 6 hafta içinde takımım için en iyisini yapmak. Devam edip etmeyeceğimizin netleşmesi gerekli. Kulüp açısından da gelecek planlaması açısında da bu önemli. Durumumun da bir hafta ya da 10 gün içinde netleşeceğini düşünüyorum. Ben başkanımızın her kararına saygılıyım. Devam etme kararı da alsa, ayrılma kararı da alsa saygı duyuyorum." ifadelerini kullandı. 


"YALANLARSIN HOCAM, NE OLACAK"
Üzülmez, bir televizyon programında kendisi hakkında "İstifa etti", "Cavcav görevden aldı" gibi haberleri yapan gazeteciye, "Böyle bir şey yok. Zor duruma düşersin yapma bu haberi." diyerek uyardığını anlattı. Üzülmez, buna karşın, "Yalanlarsın hocam, ne olacak." cevabını aldığını söyledi.

Gençlerbirliği ile yollarının ayrıldığına ilişkin haberin yayınlandığı dakikalarda Barcelona-Real Madrid derbisini izlediğini dile getiren Üzülmez, şu ifadeleri kullandı:

"Kanalın editörü ya da moderatörü beni aradı. Hocam istifa etmişsin dedi, hayır yok böyle bir şey dedim. O da ısrarla hocam istifa etmişsin dedi. Ben dedim ki en son, bak benimle konuşuyorsun. Ben İbrahim Üzülmez'im. Eğer benim bilmediğim bir şeyi biliyorsan sen bana söyle dedim. Sonra da bu haberi yapma, böyle bir şey yok çünkü dedim.

"BEN KENDİME GÜVENİYORUM"
O daha sonra son dakika haberi olarak bu haberi girdi. Bana da diyor ki 'yalanlarsın hocam, ne olacak.' Bu kadar basit mi bu iş? Bunun da bir yaptırımının olması gerekmez mi? Bu işi onuruyla gururuyla yapan insanlar da var. Onlara asla bir sözüm olmaz ama bu haberi yapanların niyeti nedir, amacı nedir inanın bilmiyorum. Ben kendime güveniyorum. "

Başkent ekibindeki durumunun netleşmesini kendisinin de istediğini vurgulayan Üzülmez, bunun hem kendisinin hem de kulübün planlama yapması açısından önemli olduğuna dikkati çekti.

Trabzonspor ile Spor Toto Süper Lig'de zor bir karşılaşmaya çıkacaklarına işaret eden Üzülmez, her zaman olduğu gibi mücadele ederek kazanmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler