« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üzülme sen Efes'im:76-68

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İtalya temsilcisiyle ilk yarıda başa baş mücadele eden Efes Pilsen, ikinci devre hücumda organize olamadı.. Fransız hakemin evsahibi lehine taraflı yönetim göstermesiyle iyice oyundan düşen ekibimiz Naumoski'siz çıktığı maçı kaybetti ve Avrupa Ligi'ne veda etti.

Efes Pilsen bu yıl da final-four hayallerini Treviso'da bıraktı. Avrupa Ligi'ndeki temsilcimiz üçüncü maçta Benetton'a 76-68 yenilerek bir kez daha final-four'un kapısından döndü.

İki takımın da adam adama savunma yaparak başladığı karşılaşmanın ilk bölümünde iyi hücum etmemize karşın, içerde Rebreca'yı, dışarda da Williams'ı durduramadık. 9. dakikada döndüğümüz alan savunmasına Williams peş peşe isabetli üçlük şutlar atınca 10. dakikayı İtalyan takımı 22-15 önde geçti. Bundan sonra yeniden adam adama savunmaya döndük. Hücumda Murat ve Ufuk oyuna ağırlıklarını koyunca Benetton'u yakaladık. Ancak ilk yarının sonlarında çok kritik hatalar yapınca devreyi 41-37 geride bitirdik.

İkinci yarının başı Efes için tam bir kabustu. Hücum adeta unutuldu ve 11 dakikalık süre içinde sadece 5 sayı üretirken, muhteşem seyircisiyle coşan Benetton, bu dönemde bulduğu 22 sayıyla farkı 22 sayıya kadar çıkardı. Daha sonra döndüğümüz baskılı savunma ile farkı biraz kapattık ama Benetton maçı 76-68 kazanıp, Kinder'den sonra final-four'a kalan ikinci İtalyan takımı oldu.

HAKEMLER: Brazauskas (**) (Litvanya), Pascal Dorizon (*) (Fransa)

BENETTON: Sekunda (**) 2, Pittis (***) 14, Bonora (**) 4, Rebreca (***) 14, Williams (****) 25, Marconato (**) 2, Sciarra (**), Rusconi (***) 9, Nikkolai (***) 6

EFES PİLSEN: Mirsad (***) 18, Sellers (**) 8, Howard (*) 2, Murat (***) 16, Ufuk (***) 14, Hüseyin (*) 1, Hidayet (**) 9

İLK YARI: 41-37 Benetton lehineBunları da Beğenebilirsiniz