« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Üzüldüm

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Mehmet Ali ERBİL

Fenerbahçeli futbolcular çok önemli bir fırsatı ellerinin tersiyle iterek hepimizi üzdüler. Oysa ki, Fenerbahçe kadro yönünden ezeli rakibinden kat be kat üstündü. En basitinden bir örnek vereyim, iki takımın yedek kulübelerine bir bakın... Fenerbahçe'nin yedek kulübesi adeta bir yıldızlar topluluğu... Buna karşın Galatasaray'ın, sahada oynayan 11'inin dışında elle tutulur bir yedek futbolcu yok...

Bu maçta en çok neye üzüldüm biliyor musunuz? Taraftara.... Adam ekmeğinden kısıyor, çocuğunun sütünden kısıyor, yemiyor-içmiyor ve maça geliyor. Bu kadar büyük fedakarlıklar yapan taraftarların tek isteği takımlarının Galatasaray'ı yenmesine tanık olmak. Ama gel gör ki, Fenerbahçeli futbolcular sahada uyurgezer gibi dolaşıp durdular. Uche ve Rüştü dışında diğerleri giydikleri o büyük kulübün formasına hiç ama hiç yakışmadılar. Özellikle de Moldovan ve Baliç... Galatasaraylı oyuncuların sert markajı altında dağılıp gittiler.

Hakem Orhan Erdemir'e de değinmeden geçemeyeceğim. Galatasaraylı futbolcuların baskısı altında ezilip gitti. Takdir haklarını hep Galatasaray lehine kullandı.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler