Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Üzmez yarın hakim karşısında

  BURSA, (DHA)
  27.10.2008 - 12:48 | Son Güncelleme: 27.10.2008 - 14:53

  BURSA'da, ‘14 yaşındaki kıza cinsel istismar’ suçlamasıyla tutuklanan ve hakkında 25 yıla kadar hapis cezası istenen Vakit Gazetesi yazarı 76 yaşındaki Hüseyin Üzmez'in yargılanmasına yarın devam edilecek.

  Hüseyin Üzmez iddiaya göre bir süredir ilişkisi olan 36 yaşındaki L.Ç. adlı kadının 14 yaşındaki kızı B.Ç. ile evlenmeye kalkıştığı, İstanbul ve Mudanya'daki evinde defalarca cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla geçen 25 Nisan günü Mudanya'da gözaltına alınmış, sorgusunda B.Ç. ile evlenmeyi düşündüğü, o nedenle birlikte olduğunu söylemişti. Mudanya Sulh Ceza Mahkemesi 26 Nisan günü Hüseyin Üzmez ile suça yardımcı olduğu gerekçesiyle B.Ç.'nin annesi L.Ç.'yi tutuklamıştı. B.Ç. ise Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.

  Hakkında 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle Bursa 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde, dava açılan Hüseyin Üzmez ile ‘kızını fuhuşa teşvik’ suçundan 20 yıl hapsi istenen L.Ç.'nin yargılanmasına yarın devam edilecek.

  Bursa E Tipi Cezaevi'nde yaşlılar koğuşunda tutuklu bulunan Üzmez'in soruşturma aşamasında şikayetçi olan, ilk duruşmada ise şikayetini geri alan B.Ç. ile babası Bekir Ç.'nin ifade değişikliklerinden sonra, yarınki yargılamada da tahliyesini isteyeceği öğrenildi.

  RAPOR JET HIZIYLA TAMAMLANDI

  Bursa'da, 14 yaşındaki B.Ç.'ye cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla Bursa 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yarın ikinci kez hakim önüne çıkacak olan Hüseyin Üzmez'le ilgili geçen ay yapılan ilk duruşmada, mahkeme heyetinin B.Ç.'nin yaşanan olaydan ne kadar etkilendiğinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'nda yapılması istenilen muayene sonuçları tamamlandı. Normalde ortalama 6 ay içersinde gerçekleşen bu tür kontrol ve sonuç bildirilmesi, 40 gün içerisinde tamamlandı. İstanbul Adli Tıp Kurumu 6'ncı İhtisas Dairesi tarafından yapılan muayene ve hazırlanan 17 sayfadan oluşan rapor, Bursa'ya ulaştırıldı. Yapılan kontrolde, B.Ç.'nin psikolojisinin olaydan dolayı bozulmadığı görüşüne yer verildi.   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı