Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Uzmanlar uyarıyor: 'Siber taciz'e dikkat

  ANKARA, (DHA)
  08 Nisan 2016 - 16:09Son Güncelleme : 08 Nisan 2016 - 16:18

  Prof. Dr. Ayşegül Akbay, "Günümüzde, Türkiye’de, internet ve telefonla seks satan kayıtsız amatörlerin çoğu, özel yaşam ve karşılıklı rıza konusunda yeterince bilinçli olmayan siber tacizcilerdir ve yapılan araştırmalar, sayılarının hızla artarak milyonları bulduğunu söylemektedir" dedi.

  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşegül Akbay, yaptığı açıklamada, "Tamamen finansal kazanç sağlamak için yapılan siber seks ile, karı-koca ya da iki rızası olan yetişkin arasındaki siber seks, birbirinden ayrılmalıdır" diye konuştu.  

  "Cep telefonları ve tabletlerin sunduğu özel yaşama polis müdahalesi son derece güç" diyen Prof. Akbay, şöyle devam etti:

  "Siber fuhuş ve pornografi hala çok iyi tanımlanmamış siber suçlar arasında sayılmakla birlikte, ilgili hükümlere uygulamada henüz alışılamamış ve içtihat oluşmamıştır. Bu alan, fikir ve ifade özgürlüğünün sınırları kapsamında, basın özgürlüğü ve basın ve medya yoluyla hakaret ve medya etiği konularına da benzerlik göstermektedir. Günümüzde, Türkiye’de, internet ve telefonla seks satan kayıtsız amatörlerin çoğu, özel yaşam ve karşılıklı rıza konusunda yeterince bilinçli olmayan siber tacizcilerdir ve yapılan araştırmalar, sayılarının hızla artarak milyonları bulduğunu söylemektedir" dedi.

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı