« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Üzgünüz, arzu ederdik ki..."

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda çeyrek final ve daha üstüne çıkmayı istediklerini, ancak devam edemedikleri için üzgün olduklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Karabıyık, güçlü bir grupta mücadele ettiklerini belirterek, “2 galibiyetin yetmeyeceği bir gruptu. Üzgünüz, arzu ederdik ki çeyrek final ve daha yukarıya doğru devam edebilelim. Olmadı, beceremedik” diye konuştu.

Voleybol Kadın Milli Takımı'nın olimpiyatlarda ilk kez mücadele ederek tarihe geçtiğini ifade eden Karabıyık, bir sonraki olimpiyatta hedeflerinin çıtayı daha da yükseltmek olduğunu kaydetti.

Karabıyık, “Bundan sonraki hedef, bu bir ilk olduğuna göre, daha yenisi, yani olimpiyatlarda daha yukarılarda yer alabilmek. Gelişmeyi kabul ediyorsak, gelişme bunu gerektirir. Buraya gelişin bir tesadüf olmadığını kanıtlamamız lazım. Tekrar olimpiyatlarda olmamız lazım. Ondan sonra burada edinilen tecrübeyle daha iyi sonuçlar almak üzere tedbirler almamız lazım” diye konuştu.
ü
Grup maçlarında en büyük üzüntüsünün Brezilya ve Güney Kore karşısındaki tie-break setleri olduğunu dile getiren Karabıyık, “3-2'lik Brezilya maçında da Güney Kore maçında da hep 'arayacağız bu tie-break setini ya da inşallah aramayız' dedim” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz