Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Üzerine eşek düştü, öldü

  Halim AKÇA/BUCAK (Burdur), (DHA)
  17 Kasım 2009 - 14:09Son Güncelleme : 17 Kasım 2009 - 14:09

  Burdur'un Bucak İlçesi'ne bağlı Susuz Köyü'nde odun kesmeye giden 67 yaşındaki Yusuf Duman, aşırı yük vurduğu eşeğinin üzerine çökmesi çökmesi sonucu ezilerek can verdi.

  Bucak İlçesi'ne bağlı Susuz Köyü'nde oturan Yusuf Duman, dün sabah saatlerinde eşeğine binerek ormana odun kesmeye çıktı. Yusuf Duman'ın akşam olup da eve dönmemesi üzerine endişe eden eşi Hasibe Duman ve yakınları jandarmaya haber verdi. Bunun üzerine jandarma ve köylüler, Yusuf Duman'ı odun kesmeye gittiği Kumar Yaylası'nda aramaya çıktı. Dün saat 21.00 sıralarında Kumar Yolu'nun 300 metre uzağındaki ormanlık alanda, semerine fazla odun yüklendiği için çökmüş olan eşeğin altında Yusuf Duman'ın cesedi bulundu.

  Duman'ın odunu kesip yükledikten sonra eve dönerken, eşeğin yükü taşıyamayarak üzerine çökmesi sonucu hayvanın ve odunların altında kalarak öldüğü saptandı. Dumanın cesedi, yakınları tarafından eşeğin altından çıkarıldıktan sonra battaniye ile ormanlık alandan yola kadar getirildi. Bucak Devlet Hastanesi'nde otopsisi yapıldıktan sonra ailesine teslim edilen Duman’ın cenazesi, bugün köy mezarlığında toprağa verildi.
  Eşek ise, üzerindeki yük alıntıktan sonra köye getirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı