Ege Haberleri

EGE

  Üzerine demir düşen çocuğun beyin ölümü gerçekleşti

  Fatih DALDAL / BAYRAMİÇ (Çanakkale), (DHA)
  22.07.2012 - 12:43 | Son Güncelleme:

  Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi'nde, bir traktörden, ‘rops’ denilen ve kaza anında sürücünün aracın altında kalması önlemeye yönelik olarak kullanılan demir aparatın üzerine düşmesiyle yaralanan 7 yaşındaki Mehmet Can Öztürk'ün, kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşti.


  Menderes Mahallesi'nde yaşayan Gülşah Öztürk, geçen 13 Temmuz'da, Menderes İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencisi olan oğlu Mehmet Can Öztürk ile evlerinin 10 metre ilerisindeki komşuları Gülsüm Yıldız'a misafirliğe gitti. Annesi komşularıyla bahçede otururken küçük Mehmet Can, oynamak için kapının önüne çıktı. Burada bir süre arkadaşlarıyla oynayan çocuk, bir ara evin bahçeye bakan balkonuna bitişik, park halindeki traktörün yanına gitti. Traktöre çıkmak için tutunduğu demir emniyet aparatı birden yerinden çıktı. Neye uğradığını şaşıran çocuk, 50 kiloluk demir aparatın altında kaldı. Başı kanlar içinde kalan Mehmet Can Öztürk, ev sahibi Gülsüm Yıldız tarafından yerde hareketsiz bulundu. Feryatlara koşan anne Gülşan Öztürk, hemen yerde kanlar içindeki oğlunu kucaklayıp, evlerine götürdü. Bir süre panik içinde ne yapacağını şaşıran genç kadın, daha sonra inşaat işçisi olan eşi Hakan Öztürk'ün kullandığı motosikletle oğlunu 1.5 kilometre mesafedeki Bayramiç Devlet Hastanesi'ne götürdü. Buradaki ilk müdahalenin ardından durumu ağır olan çocuk ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan Mehmet Can'ın bu sabah beyin ölümü gerçekleşti.
  Doktorların beyin ölümünün gerçekleştiğini bildirdiği Öztürk çifti, sinir krizi geçirdi. Talihsiz çocuğun kalbinin ise cihaza bağlı olarak çalışmalı sürdürdüğü belirtildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı