« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Üzerimize düşeni hep yaptık"

Kardemir Karabükspor Futbol Şube Sorumlusu İsmail Durak, “Hiç bir zaman mükellefiyetlerini yerine getirmeyen bir kulüp olmadık” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yeni sezon hazırlıklarına kendi tesislerinde devam eden Kardemir Karabükspor, teknik direktör Michael Skibbe yönetimindeki antrenmanda koşu ve pas çalışması yaptı. Futbol şube sorumlusu İsmail Durak, gazetecilere yaptığı açıklamada, antrenmanın ardından takıma 3 günlük izin verdiklerini belirterek, iznin ardından Slovenya'ya kampa gideceklerini söyledi.

Slovenya kampına 29 kişilik kadroyla gideceklerini ifade eden Durak, “Gerede'deki ilk etap kampına teknik direktörümüz Skibbe altyapıdan futbolcu getirmişti. Slovenya kampına ise sadece kaleci Ahmet ve Ceyhun'u götürecek. Forvet konusunda ise Slovenya'da yapılacak maçlardan sonra tekrar bir değerlendirme yapacağız. Hocamızın değerlendirmesi sonucunda transferin söz konusu olup olmayacağına karar vereceğiz” diye konuştu.

Diğer yandan İlhan Parlak ile görüşmelerin devam ettiğini vurgulayan Durak, sözlerine şöyle devam etti:

“Mustafa Sarp, Güven Varol, Deumi ve İsmail İsa'ya şartlar sunduk. Şartları kabul etmeleri halinde kendileri ile devam edeceğimizi bildirdik. Kabul etmemeleri halinde de kendilerine takım bulmalarını söyledik. Onlar da düşüneceklerini söyledi. Bize kabul etmediklerini bildirdiler. Onlara sorumluluklarımızı yerine getireceğimizi ama vereceğimiz bir hoca nezaretinde antrenmanlarına devam edeceklerini söyledik. Takım bulurlarsa gidecekler. Bulamazlarsa hoca nezaretinde devam edecekler. Hiç bir zaman mükellefiyetlerini yerine getirmeyen bir kulüp olmadık. Biz bir sözleşme yaptıysak her zaman yerine getiririz. Ama onlarda şartları yerine getirecekler.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler