GeriBasketbol Üzerimize düşen her şeyi yapacağız
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üzerimize düşen her şeyi yapacağız

Üzerimize düşen her şeyi yapacağız
refid:15172185 ilişkili resim dosyası

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener ve Genel Koordinatör Doğan Hakyemez, ortak basın toplantısı düzenlendiler.

İlk olarak söz alan Hakyemez, basketbol takımının yapısal itibariyle ismini taşıdığı Trabzonspor Kulübü’yle son derece uyum içerisinde faaliyetini sürdürdüğünü belirterek, “Basketbol şubemiz bundan böyle faaliyetlerini Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ndeki ofislerde sürdürecek ve Trabzonspor’un imkanlarından yararlanacaktır. Önümüzdeki sezon Beko Basketbol Ligi’nde Trabzonspor markasını ve Bordo-Mavili renkleri hak ettiği mücadelenin içerisinde gerektiği gibi temsil edecek olan ekibimiz Trabzonlu basketbol severlere de unutulmaz heyecanlar yaşatacaktır. Elbette bu mücadele içerisinde en büyük itici gücümüz her zaman ki gibi büyük Trabzonspor taraftarı olacaktır” dedi.

Hakyemez, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu açıdan taraftarlarımıza hak ettikleri değeri vermek adına düzeyli koşullarda müsabaka izleyebilmeleri için yakışan bir salonu hediye etmek hepimizin görevi olmalıdır. Trabzonspor gibi bir markayı Başkanımız Sayın Sadri Şener’in endişesini taşıdığı gibi şehri dışında bir salonda müsabakaları oynamaya zorlamak hepimiz için kabul edilemez bir sonuç olacaktır. Bu yönde başkan Yardımcımız Necmettin Aytekin kanalıyla yaptığımız temaslar doğrultusunda Bakanımız Sayın Faruk Özak’ın girişimi ve talimatları sonrası aldığımız izinle planladığımız projeyi hayata geçirme fırsatı bulacağız. Tamamı sponsorlar marifetiyle kaynağı karşılanacak ve kulübümüze hiçbir ekonomik külfet getirmeyecek olan projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Sonuç olarak adını, renklerini taşıdığımız ve Avrupa’yı hedeflediğimiz bu büyük markanın maçlarını oynaması için bir salona kavuşturulması hepimizin sorumluluğundadır. Bu sorumluluğu yerine getirmek adına üzerimize düşen tüm çabayı göstereceğimizden de hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Ayrıca sahilde basketbol sahası yapımı için kulübümüze yer tahsis eden Trabzon Belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür ederiz”

Genel Sekreter Hasan Yener ise Hakyemez’in bu işlerin organizasyonunda hem proje olarak hem sponsorların bulunması açısından büyük bir çalışma gösterdiğini belirterek, kendisine teşekkür etti.

19 Mayıs spor salonunun uzun yıllar önce yapılmış bir salon olduğunu dile getiren Yener, “Yaşlı bir salon bunun için modernizasyona ihtiyacı vardı.  19 Mayıs spor salonu Akyazı da yapılacak stadyumdan sonra yaklaşık 3 yıl sonra TOKİ’ye devredilecek. Bu süre sonra buranın devreden çıkacağını biliyoruz. Ama bu süre zarfında maçların uygun şartlarda oynaması hepimizin dileği’’ dedi.

Basketbol Kulübü derneğinin kongresiyle ilgili olarak sorulan soruya Yener, “Kongre kimsenin tek elinde değil. Dernek üyeleri içinde bir genel kurul yapılacak. Saner bey basketbolun buraya taşınmasında en büyük katkı sağlayan biri. Takımı buralara getirip Beko Basketbol Ligi’ne yükseltmeyi başardı. Onun katkısı büyük. Hukuki yöntemde sorun olmadıktan sonra böyle çalışmaya devam etmede sorun yok. Yasal olarak ayrı dernek kuruldu. Trabzonspor Kulübü isim hakkını basketbol kulübüne verdi” diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle