Gündem Haberleri

  Uzel Makine, ABD'li AGCO ile anlaştı

  A.A.
  10.07.2007 - 17:15 | Son Güncelleme:

  Uzel Makine'nin, dünyanın en büyük tarım makineleri üreticilerinden sayılan AGCO Corporation ile yeni bir anlaşma imzaladığı bildirildi.

  Anlaşma uyarınca Uzel, ABD ve Avrupa'ya her yıl asgari 40 milyon avroluk traktör ihraç edecek.
  Uzel'den yapılan açıklamaya göre, 157 yıllık Massey Ferguson markasının Türkiye pazarındaki tüm haklarının Uzel'e ait olduğu ve aynı zamanda ihracat yükümlülükleri içeren anlaşmaya göre AGCO Corporation, Uzel'den yılda asgari 40 milyon avro tutarında traktör alımı yapmayı ve her yıl yapacağı alımları yüzde 10 oranında artırmayı taahhüt etti.
  Böylece, Uzel'in kendi markaları ile yurt dışında yaptığı satışların yanı sıra Massey Ferguson markalı traktörlerin satışı da anlaşma ile güvence altına alınmış oldu.

  5,4 milyar dolar cirolu AGCO ile yapılan yeni anlaşmayı değerlendiren Uzel Yönetim Kurulu Başkanı Önder Uzel, iş birliği ile 2006 yılında 5 bin adedin üzerine çıkan traktör ihracatını artırarak devam ettirmeyi hedeflediklerini belirtti.
  Bu anlaşmanın, Türkiye pazarındaki istikrarın önemli bir göstergesi olduğunu dile getiren Uzel, şirketin Kuzey Amerika ve Avrupa pazarlarında daha da büyüyeceğini kaydetti.

  Uzel, şirketin güçlü olduğu ABD pazarının yanı sıra Almanya, İspanya, Belçika, Hollanda, İsveç, Kazakistan ve Kuzey Afrika gibi pazarlarda da güçlenerek ihracat pazarlarının sayısını 70'in üzerine çıkardığını bildirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı