« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uzaylı Barça

Şampiyonlar Ligi şampiyonu FC Barcelona'da futbolcular, NASA'yı ziyaret ederek uzaydaki astronotlarla konuştu. Astranotlardan birisi Ronaldinho'ya rakip oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
ABD'de yeni sezon öncesi kamp çalışmalarını sürdüren Barcelonalı futbolcular, Houston'daki NASA'nın Johnson Uzay Merkezi'ni ziyaret ederek, uzaydaki astronotlarla iletişime geçen ilk takım oldu.  Barcelona Teknik Direktörü Frank Rijkaard, dünyada yılın futbolcusu seçilen Ronaldinho, Xavi ve takım kaptanı Carles Puyol, uzay istasyonunda bulunan uluslararası astronotlarla bir süre sohbet etti.

Frank Rijkaard, telefon konuşmasında “Burada, dünyada bazı kahraman oyuncular var, ama siz uzayda olanlar, hepiniz kahramansınız” dedi.

Uluslararası uzay istasyonundaki astronotlardan Alman Thomas Reiter, konuşmaların ardından, yer çekimsiz atmosferde Ronaldinho stili vole vurmaya çalıştı ve futbol şov yaptı.

Sezon öncesi hazırlık çalışmaları için Meksika ve ABD'ye giden Barcelona, hazırlık maçlarında topladığı izleyici sayısıyla da dikkat çekmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz