Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uzat alnını Muzzy

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ÖZEL HABER

Ada’daki aslanımız Mustafa İzzet (Muzzy), formasını giydiği Leicester’in önceki akşam Aston Villa ile yaptığı maç sonrasında elinde

Türk bayrağıyla sahayı dolaşıp 50 bin kişiyi ayağa kaldırdı

Resmen, ‘Evet’ dedi

Formasını giydiği Leicester City'ye Wembley'de Lig Kupası finali oynama şansını veren A.Villa maçından sonra Mustafa İzzet, Türk Milli Takımı'na sahada Türk bayrağı açarak resmen ‘‘Evet’’ dedi. Milli Takım'a çağrılmanın gururu ve maçı kazanmanının sevinci içinde sahaya fırlayan Muzzy, saha kenarında yanına koşan Hürriyet muhabirine sarılarak yanağından öptü.

Gol yolunu açan adam

Leicester City'nin Aston Villa ile oynadığı İngiltere Lig Kupası karşılaşması oldukça çekişmeli bir havada geçti. Mustafa İzzet'in orta sahasında görev yaptığı evsahibi Leicester City, 45. dakikada, Türk futbolcunun ayağından çıkan pastan yapılan ortadan gelen golle maçı 1-0 kazanırken turu da geçerek büyük coşku yaşadı.

Kameraların karşısında

Soyunma odasına dönüp elinde Türk bayrağıyla takım arkadaşlarıyla zafer turu atan Kıbrıslı Türk futbolcu, televizyon kameraları önünde milyonlarca seyirciye Türkiye'nin tanıtımını yaptı. İngiliz seyircisi önünde Türk bayrağıyla 10 dakika şov yapan Leicester'in as futbolcusu, herkesten büyük alkış ve taktir aldı.

Büyük Destek verdiler

Karşılaşma boyunca sahanın her yerinde adım atmadık yer bırakmayan, yüksek temposuyla takımının kazanmasında büyük payı olan Mustafa'nın sevinci görülmeye değerdi. Leicester'de yaşayan 150-200 Türk'ün çoğu da, Muzzy'ye destek vererek Kıbrıslı Türk futbolcuyu tribünlerde izledi ve maç boyunca tezahürat yaptı.

Mustafa İzzet, L.City-A.Villa maçı sonrasında sevincini ve coşkusunu, saha içinde Hürriyet muhabiri Faruk Zabcı ile paylaştı.

Ada’yı salladı

Sayfalar doldu

İngiltere basını, Leicester City-Aston Villa maçı sonrasında sayfalarında Mustafa İzzet'i yazdı. Başta Daily Mirror ve Daily Mail gazeteleri olmak üzere İngiliz basınının önde gelen gazeteleri, Türk futbolcunun, Aston Villa maçı sonrasında sahada bayrak açmış görüntülerine geniş yer verdi.

Genç türk mustafa

The Mirror gazetesi, Muzzy'nin bayraklı resmini yayınlarken Mustafa İzzet'ten ‘‘Young Turk’’ (Genç Türk) diye bahsetti. Mustafa İzzet maçtan sonra dünya basınına verdiği demeçlerde, ‘‘Türkiye'yi seçtim. Türk Milli Takımı'na çağırarak, beni şereflendirdiler. Ben de bu onura layık olmaya çalışacağım’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler