Uzan işi herkesi şaşırtacak

Hürriyet Haber
05.10.2003 - 02:08 | Son Güncelleme:

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Uzan Grubu'na yönelik başlatılan vergi takibine ilişkin olarak, ‘‘Bu konu zannettiğiniz gibi değil. Bu konu çok derinlere gidiyor. Yakında da göreceksizin ve gördüğünüz zaman bütün herkes şaşıracak. Bu grubun yaptığı öyle bildiğiniz gibi değil’’ dedi.

Maliye Bakanı Unakıtan, Türkiye Serbest Muhasebeci, Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Kurulu'na gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin Uzan Grubu'na vergi takibatı konusunda İstanbul Defterdarlığı'na bir talimatı olup olmadığını sorması üzerine Unakıtan, Maliye Bakanlığı'nın gelenekleri olan ve ne yaptığını bilen bir bakanlık olduğunu vurguladı. Unakıtan, ‘‘Maliye Bakanlığı'nda tecrübeli arkadaşlarımız vardır ve Maliye Bakanlığı'nda bakan emriyle bir şey yapılmaz. Ne gerekiyorsa kanuna uygun olarak yapılmıştır’’ dedi.
Katrilyonları cukkaya yıllarca atıp durdular

Maliye
Bakanı Kemal Unakıtan, ‘‘Şimdi İmar Bankası olayı herkesin gözü önünde cereyan ediyor. Yıllardan beri yapılıyor bu. 18 günde mi oldu hepsi bunun. Yıllarca soydular soğana çevirdiler, katrilyonlarca parayı cukkaya attılar... Gele gele 18 günde bütün mesuliyet bize bindi. Böyle şey olur mu canım’’ diye konuştu.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı