Gündem Haberleri

  Uzan, Başbakanlık'taki görüşmeyi İzmir'de açıklayacak

  ANKA
  16.07.2007 - 17:52 | Son Güncelleme:

  Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşi Hakan Uzan ile görüşmesinin içeriği konusunda yalan söylediğini savunarak, “bir fırsat daha veriyoruz kendisine” dedi. Başbakan Erdoğan’ın 23 Temmuz’dan sonra Yüce Divan’da gerçeği açıklamak zorunda kalacağını öne süren Uzan, görüşmenin içeriğini bu hafta İzmir’de açıklayacağını söyledi.

  GP lideri Uzan, seçim gezilerine Gemlik ve Bursa’da devam etti. Helikopterle Bursa’nın Orhangazi ilçesine gelen Uzan, Saadet Partisi’nin mitingi olması nedeniyle ilçeye girmedi. Çok sayıda araçtan oluşan konvoyla Gemlik’e hareket eden Uzan, burada vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. “Atatürk düşmanı meclis başkanı”, “Abdullah Gül’ünü de al git” yazılı afişlerin açıldığı karşılamada vatandaşlar sık sık “Türkiye seninle gurur duyuyor”, “Başbakan Cem Uzan” sloganları attı.

  Uzan’ın vatandaşları selamlaması sırasında yolu açmak isteyen güvenlik görevlileriyle partililer ve gazeteciler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Bu sırada polis tarafından bazı gazeteciler tartaklandı.

  YÜCE DİVAN’DA DOĞRUYU SÖLYMEK ZORUNDA KALACAK

  Uzan daha sonra gazetecilerin yanına gelerek soruları cevapladı. Başbakan’ın Uzan hakkında Güney Kıbrıs’ta şirket kurduğu iddialarıyla ilgili olarak, “Başbakan ilk önce doğru konuşmayı öğrensin. Kardeşimden ne talep etti, onu açıklasın. Başbakan 23 Temmuz’da Yüce Divan’da doğruyu söylemek zorunda kalacak” dedi.

  AÇIKLAMA İZMİR’DE

  Uzan, gazetecilerin “açıklamayı daha bekleyecek miyiz” sorusu üzerine “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Başbakanlık makamına olan saygımdan dolayı bir fırsat daha veriyoruz kendisine” dedi. Uzan görüşmenin içeriğini bu hafta yapacağı İzmir gezisi sırasında açıklayacağını belirtti.

  Başbakan’ın “avucunu yalar” söylemlerinin hatırlatılması üzerine de Uzan, Başbakan’ın küfür ve hakaret ederek siyaset yaptığını savundu.

  Uzan şöyle konuştu:

  “Sayın Erdoğan herhalde iktidarının bitmekte olduğunu görüyor, ondan dolayı olsa gerek, aşırı sinirli görüyorum kendisini, sinirleri yıpranmış, sinirlerine biraz daha hakim olur inşallah. 23 Temmuz’dan sonra dinlenecek bol bol.”

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı