Uzakdoğu'dan gelen ilaç sonu oldu

24 Eylül 2009 - 17:00Son Güncelleme : 24 Eylül 2009 - 17:10

Meksika biberi çekirdeği esanslı zayıflama hapı kullanan 110 kilo ağırlığındaki 28 yaşındaki Ferhan Yılmaz, evinde ölü bulundu.

Türkiye´ye Uzakdoğu´dan sokulan ve orijinal adı `La Jiao Shou Shen' olan Meksika biberi çekirdeği esanslı zayıflama hapı kullanan 110 kilo ağırlığındaki 28 yaşındaki Ferhan Yılmaz, evinde ölü bulundu. Polis, yatağının başucunda 3 /images/100/0x0/55eb4db5f018fbb8f8b89289kutu zayıflama hapı bulurken, yakınları ve komşuları Ferhan Yılmaz´ın uzun süredir zayıflamak için alternatif zayıflama metodları üzerinde araştırma yaptığını söyledi.

Olay Bayındır Mahallesi´nden gelen bir ihbarla ortaya çıktı. 340 Sokak Kuzucu Apartmanı´nın 5´inci katında yalnız oturan, internet kafe işletmeciliği yapan Ferhan Yılmaz´ın kapısını çalan komşuları, yanıt alamayınca polise haber verdi. Gelen polis, çilingire açtırdığı kapıdan girdiğinde, 110 kilo ağırlığındaki Ferhan´ı, yatağında ölü buldu. Yatağının başucunda da 3 kutu zayıflama hapı bulundu. Ölümü şüpheli görülen genç için Olay Yeri İnceleme ekipleri çağrıldı. Antalya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Masası dedektiflerinin de geldiği evden polis ekipleri, `La Jiao Shou Shen' adlı zayıflama haplarını alarak ayrıldı. Yakınları ve komşuları Ferhan Yılmaz´ın uzun süredir zayıflamak için alternatif zayıflama metodları üzerinde araştırma yaptığını söyledi. Komşuları, ``Herhangi bir hastalığı yoktu. Sadece, fazla kilo sorununu çözmek için hap kullandığını duyduk. Çevresinde çok sevilen bir gençti'' dedi.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü´nün Türkiye´de üretim izni vermediği zayıflama hapını kullanan Ferhan Yılmaz´ın kesin ölüm nedeninin Akdeniz Üniversitesi Adli Tıp Kurumu´ndan gelecek raporla belirleneceği ifade edildi.

Piyasada kutusu 40 TL´den başlayan fiyatlarla satışı kaçak yollarla yapılan `Meksika Biberi' hapının kullanımı ile ilgili olarak internet sitelerinde de uyarılar bulunuluyor. Hamile, gebe ve emzirenlerin kesinlikle kullanamayacakları vurgulanan hapın, ayrıca karaciğer, kalp ve böbrek yetmezliği olanlar ile yüksek tansiyonlu kişiler, ülser veya gastrit şikayeti olanların kullanmasının hayati tehlike oluşturacağı belirtiliyor. Alkol ile birlikte kullanımının da zararlı olduğu belirtilen uyarılarda hapın mutlak surette doktor kontrolünde alınması gerektiği de özellikle vurgulanıyor. Dünyada sadece Rusya ve Çin´de resmi olarak satışı yapılan bu hapın Türkiye´de sahtelerinin de üretildiği iddia ediliyor.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 24 Yorum }
 • serpil topdal 25.9.2009 12:30:56
  ölüm sebebi henüz ne olduğunu bilmeden hemen kullanılan biber hapını suçlama altına alıyorlar.yani yargısız infaz yapılıyor herzamanki gibi. ne malüm alkolle almadığı o ilacı yada başka ilaçlarda kullanmadığı bir çok kişi kullanıyor etrafımda biber hapını gerçektende kilo veriyorlar.
 • süleyman özen 24.9.2009 20:41:07
  bu ilaçların ülkeye sokmak o kadar kolaymı yan etkilerini bilmeden nasıl kullanıyorlar. doktor kontrolünde 1 yıda tam 28 kilo verdim ilaç falan hikaye en iyi ilaç insanın kendisidir
 • ouz ayaydın 24.9.2009 20:38:51
  Bi kere bu ilaç niyetine satılacak ürünlerim Tarım değil , sağlık bakanlığı izniyle olmalıdır. Bunun dışında admlar tarım bakanlığından bir ürün için izin alıp 500 ürün çıkarıyorlar. Denemesi bedava aktardan aynı markanın 2 farklı ürününü alın, 2sinin üstünde aynı izin numarası var
 • faruk ozkan 24.9.2009 20:10:47
  bu olay supheli bence?biri oldurdu bu sahisi ve olum susu olarakta zayiflama haplarini yanina birakarak sirra kadem basti;;;
 • Gök Alp 24.9.2009 20:06:15
  Yok öyle hapla mapla olmaz bu isler. Emek ister. Hareket et, bogazina dikkat et biraz. Yattiklari yerden Brad Pitt olmaya calisanlarin sonu iste. Allah rahmet eylesin ama biz bosuna mi haftanin 4 günü 3-4 saat spor yapiyoruz. Yakarsan yersin. Hormonel bozukluksa o ayri.
 • selman tarkan sarıoğlu 24.9.2009 20:05:38
  ÇİN,İ JAPON,U VEYA HERHANGİ BİR ZAYIFLATICI BESİN TAKVİYESİ HEPSİ HİKAYE OLSA OLSA 1 VEYA İKİ KİLO FARK EDER KANMAYIN YA KALORİ ALINMASINI AZALTIÇAKSINIZ YADA HAREKET BOL BOL SPOR YAPAÇAKSINIZ..ANLAYANA ANLAMAYAN BÖYLE İÇ HAPI YA ÖL YADA KANDIRIL.
Sayfa Başı
Haberlersonbaharda istanbulkurbanbayramisonbahar gezilecek yerMaşukiyeMezopotamyaGaziantepBilinmeyen kabileler