Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Uzak noktalara data aktarın

  Hürriyet Haber
  24.01.2012 - 12:08 | Son Güncelleme:

  TP-LINK, uzak noktalara data aktarmak veya toplamak isteyenler için “TL-WA7510N Outdoor Access Point”i üretti.

  IEEE 802.11a/n standartına sahip olan cihaz, dış yüzeylere (Duvar, çatı vs…) kolaylıkla monte ediliyor ve  data aktarımında 150 Mbps'ye kadar kablosuz hız sağlıyor. Cihaz bağlantı yapıldığı bölgenin yapısına, bina sıklığına alıcı ve verici  vazifesi gören access pointlerin konumuna bağlı olarak kilometrelerce mesafeye veri aktarımı yapılabiliyor. TL-WA7510N’in 5 GHZ bandında veri aktarımı yapması, genel kullanım bandı olan 2.4 Ghz’de ortaya çıkan parazit ve kesintilerin en az noktaya inmesini ve iletimin en etkili şekilde hayata geçmesini sağlıyor.

  TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, yüksek hıza sahip TL-WA7510N’in görüntü veya yüklü dosyaları kesintisiz iletme kapasitesine sahip olduğun belirterek şunları söyledi:
  “Cihazımız, birden fazla uzak  noktadan kamera bağlantısı  oluşturma ihtiyacı duyanlara; ( Güvenlik şirketleri veya şubeleri olan şirketler) ofisi ile evi arasında kesintisiz özel bir bağlantı sağlamak isteyenlere ve internet bağlantısı olmayan noktalara yüksek hızda sinyal iletmek zorunda olanlara mükemmel çözümler sunuyor; TL-WA 7510N sağlamlığı, kolay kurulumu ve uygun fiyat kalite dengesi ile dikkat çekiyor”.
  TL-WA7510N’in 15 dbi çift kutuplu anteni, yatayda  60, dikeyde ise 14 derece açı ile sinyal gönderiyor, böylece hedeflenen nokta veya noktalara  yoğun bir şekilde sinyal göndermek mümkün oluyor.  Cihazın en önemli özelliklerinden birisi ise Ethernet hattı üzerinden hem veri, hem de güç transferini yapılabilmesi. TP-LINK’in yeni outdoor access point’i  ethernet hattı üzerinden sağlanan 9 voltluk güç ile çalışıyor ve kutunun içerisinden çıkan aparat ile  elektrik prizinden uzağa kurulabiliyor, böylece prizden bağımsız  esnek konumlandırma sağlanabiliyor.
  Cihazın;  Access Point (AP) Client (İstemci), Client Router, Bridge (Köprüleme) ve Universal Repeater (Tekrarlayıcı) gibi birden fazla kablosuz kullanım modunu desteklemesi, farklı ortam ve  senaryolara uygun bir bağlantı kurulmasına olanak tanıyor, böylece kullanım esnekliği en üst düzeye çıkıyor.
  Farklı hava koşullarında kesintisiz çalışabilecek şekilde tasarlanan  TL-WA7510N’in -30°C~70°C sıcaklığına dayanıklı su geçirmez dış kaplaması, bunun yanında dahili 4000V yıldırım ve 15KV ESD (Elektrostatik) koruması, her türlü etkiye ve  fırtınaya karşı güvenli çalışma ortamı sağlıyor.
  Ali Dinçer, TP-LINK’in, Araştırma Kuruluşu In -Stat’ın rakamlarına göre Kablosuz (WiFi) Ağ Donanım Çözümleri Pazarı’nda 2011 yılının ilk 9 ayında ( Üç çeyrekte) dünyada dağıtım kanalına en yüksek satışı gerçekleştiren teknoloji şirketi olduğunu belirterek, *“In-Stat’ın son çeyrekteki verileri de pazardaki payımızın artmaya devam ettiğini gösteriyor; TP-LINK,  geliştirdiği ileri teknoloji ürünleri ile 2012 yılında da bu artışı devam ettirmeyi amaçlıyor”dedi.
  TLWA7510N’in bazı özellikleri:
  ·     IEEE  802.11a/n standartı, görüntü ve yüklü dosya paylaşımını sağlayan 150 Mbps'ye kadar kablosuz aktarım hızı

  ·     Farklı cihazların yaratabileceği  parazit ve kesintilere karşı  5 GHZ bandında veri aktarımı

  ·     15 dpi’lık çift kutuplu yatay-dikey sinyal vericileri ile uzak mesafelere yüksek kaliteli data iletimi

  ·     Access Point (AP) Client, Client Router, Bridge (Köprüleme), Universal Repeater (Tekrarlayıcı) ve Client gibi farklı modlarda farklı bağlantı olanakları

  ·     Ethernet hattı üzerinden sağlanan 9 voltluk güç ile çalışabilme,  elektrik prizinden bağımsız konumlandırma.

  ·     In-Stat ve veriler Hakkında: Elektronik sektörüne ilişkin dünyanın lider B2B yayın kuruluşu olarak bilinen İngiliz  Reed Business Information’ın üyesi olan, uluslararası araştırma ve değerlendirme kuruluşu In-Stat, öncelikle, iletişim, tüketici elektroniği pazarına yönelik teknik analizleri ile  tanınıyor. In- Stat verilerine göre 2011  yılının 3. Çeyreğinde TP-LINK Dünya’da Kablosuz Ağ Donanım Çözümleri Pazarı’da dağıtım kanalına gerçekleştirilen satışlarda yüzde 32.12’lik Pazar payı ile açık ara birinci durumda bulunuyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı