Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Uyutmadan ameliyata aldılar' iddiası

  Mustafa SERTER / ALANYA(Antalya), (DHA)
  09.05.2011 - 11:20 | Son Güncelleme: 09.05.2011 - 12:39

  ANTALYA’nın Alanya İlçesi’nde, varikosel (testislerdeki kanı boşaltan toplardamarların genişleyip varisleşmesi) rahatsızlığı nedeniyle Alanya Devlet Hastanesi’ne giden 44 yaşındaki Kemal Tağa, yanlış ameliyat yapıldığını öne sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Başhekim İsmail Başaran ise, "Amacı üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek" diyerek doktorları savundu.

  Alanya’da serinletme sistemleri satışı yapan Kemal Tağa, varikosel rahatsızlığı nedeniyle Alanya Devlet Hastanesi’ne gittiğini söyledi. Kendisine doktorların yanlış tedavi uyguladığını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulunan Tağa şunları anlattı:

  "Hastaneye basit bir ameliyat için başvurdum. Maalesef bu basit ameliyatı işkenceye dönüştürdüler. Önce radyolog ultrason raporunu yanlış verdi. Doktor, sağ bölgedeki rahatsızlığı sol bölge olarak rapor etti. Daha sonra anestezi uzmanı doktor ise anestezi raporunda olmasına rağmen uyutmadan ameliyata aldı. Üroloji doktoru da beni muayene etmeden direkt ameliyata girdi."

  SÖYLEMEME RAĞMEN

  Doktorların ameliyat yerine herhangi bir işaret koymadan sol bölgeden ameliyatı yaptıklarını kaydeden Tağa, yanlış yeri kestiğini söylemesine rağmen doktorların ameliyata devam ettiklerini ileri sürdü. Bu işlemin ardından sol bölgeyi kapatarak ameliyata sağ bölgeden devam ettiklerini savunan Kemal Tağa şunları söyledi:

  "10 dakika boyunca ameliyatı hissettim ve çok acı çektim. Teknolojinin geliştiği bu zamanda hayretler içinde kaldım. Ameliyattan sonra hastane yönetimi ve doktorlar benden özür dilediler. Çünkü üç doktor bariz bir şekilde hata yaptı. Bununla ilgili Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Ayrıca hastanenin Hasta Hakları Birimi’ne de şikayet ettim. Olayla ilgili 8 kişi hakkında soruşturma başlatıldığını söylediler."

  BAŞHEKİM: AMACI BAĞCIYI DÖVMEK

  Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. İsmail Başaran ise, hastanın belinden iğne yapılarak alt bölgesinin uyuşturulduğunu belirterek, "Amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Doktorlardan şikayetçi oldu. Biz de idari soruşturma başlattık" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı