Uyuşturucuya karşı ‘WhatsApp ihbar hattı’ - Ankara Haberleri
Ankara Haberleri

ANKARA HABERLERİ

  Uyuşturucuya karşı ‘WhatsApp ihbar hattı’

  Cankut TAŞDAN/AA
  19 Mart 2017 - 01:00Son Güncelleme : 19 Mart 2017 - 10:17

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi, ‘WhatsApp ihbar hattı’ kurdu. Başkentliler, ‘0552 155 06 06’ numaralı hatta WhatsApp üzerinden ihbar, sesli mesaj, fotoğraf, görüntü ve konum ulaştırılabilecek.

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şubesi’nce, ‘WhatsApp ihbar hattı’ kuruldu. Uygulama sayesinde şubeye 24 saat ihbarda bulunulabilecek. Vatandaşlar, ‘0552 155 06 06’ numaralı hatta uyuşturucu satışı, kullanımı ve dağıtımı gibi tanık oldukları her konuyu "WhatsApp" uygulaması üzerinden ihbar, sesli mesaj, fotoğraf, video ve konum olarak ulaştırabilecek. İhbarların içeriği ve ihbarcıların kimliklerinin gizli kalacağını belirten yetkililer, "Hattı 24 saat esasına göre takip edecek olan personelimiz, aldığı ihbarın içeriğini anında ekiplere iletecek, sonrasında ekipler olaya müdahale edecek. Hiçbir ihbarcının kimliği veya verdiği bilgi üçüncü şahıslar ile paylaşılmayacak" diye konuştu.

  AMAÇ SATIŞI BİTİRMEK

  Uygulamanın duyurulması için otobüs, metro, durak, kamu kuruluşları, bankalar ve AVM'lere asılacak afişlerde, "Tanık olduğunuz uyuşturucu satışı, kullanımı ve dağıtımı gibi durumları anında sesli, görüntülü veya yazılı olarak bize bildirebilir, konum fotoğraf ve video gönderebilirsiniz. Kimliğiniz kesinlikle gizli tutulacaktır" ve "Çocuklarımızın geleceği için hep birlikte uyuşturucu ile mücadeleye var mısınız?" ifadelerine yer verildi. Uygulamanın amacının sokaklardaki uyuşturucu satışını tamamen bitirmek olduğunu belirten emniyet yetkilileri, vatandaşlara bu konuda çok önemli görevler düştüğünü anlattı. Yetkililer şunları söyledi:

  VATANDAŞLARA ÖNEMLİ GÖREV

  "Türkiye'de ilk defa böyle bir uygulamaya gidiyoruz. 24 saat esasına göre çalışacak olan ihbar hattı sadece WhatsApp uygulaması için kuruldu. Vatandaşlar, uyuşturucu satışı, kullanımı, dağıtımı gibi tanık oldukları her konuyu WhatsApp uygulaması üzerinden ihbar, sesli mesaj, fotoğraf, video, konum şeklinde bizlere ulaştırabilecek, ulaştırılan ihbarların içeriği ve ihbarcıların kimlikleri kesinlikle gizli kalacak. Alınan ihbarlar anında sokaklardaki ekiplerimize iletilerek değerlendirilecek. Amacımız vatandaşın desteği ile olaylara anında müdahale etmek. Gençleri zehirlemeye yönelik faaliyetlere devlet olarak göz açtırmamak için sürekli çalışıyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın da desteği çok önemli. Anne babalar, okul yöneticileri başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın elini taşın altına koyarak bizlere çalışmalarımızda yardımcı olacağını umut ediyoruz."

  Etiketler: Uyuşturucu , WhatsApp , ihbar
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  
  AnkaraBugün25 ºCAçık
  • Cmts26 ºC
  • Pazr24 ºC
  • Pzts20 ºC
  • Salı24 ºC
  • Çarş24 ºC
  • Perş24 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı