BALIKESİR HABERLERİ

Uyuşturucuya Karşı Ortak Dil

IHA
15.10.2015 - 14:58Son Güncelleme :

BALIKESİR UYUŞTURUCU İLE KOORDİNASYON KURULU İLE GAZETECİLER UYUŞTURUCU İLE ORTAK DİL KONUSUNDA BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Balıkesir’de görev yapan yaygın ve yerel basın temsilcilerine İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu tarafından ’Ortak Dil’ semineri verildi.
Balıkesir İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu, uyuşturucu ile mücadele çalışmalarında dil birliğini sağlamak, bu konuda doğru ve etkili mesajları kamuoyu ile paylaşabilmek amacıyla; Balıkesir’deki yerel ve yaygın gazetelerinin sorumlu yazı işleri müdürleri, muhabirleriyle editörlerine yönelik eğitim semineri verildi.
BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi’ndeki Mustafa Necatibey Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu’nun görevlendirdiği Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Psikolojik Danışman Fatih Gündoğan, Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden Çocuk Gelişimci Buket Deveci ve Psikolog Kadriye Menekşe, Balıkesirli gazetecilerle bir araya geldi. Gazeteciler Cemiyeti’nin de üyesi olarak çalışmalarında yer aldığı İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu, uyuşturucuyla mücadele ederken basın-yayın kuruluşlarının uyuşturucu haberlerinde özellikle gençlerin etkilenmemesi için ortak dil kullanılmasının önemine dikkat çekti.
Psikolojik Danışman Fatih Gündoğan, Balıkesir’deki yerel ve yaygın basın temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen eğitim çalışmasında, 18 yaş altı gençlerin uyuşturucu satıcılarının ve kullananların renkli hayatlarından etkilenebileceğini çeşitli örnekleriyle dile getirdi. Gazete, radyo ve televizyonlar ile internet haber sitelerinde uyuşturucu tacirliği ve alışkanlığı noktasında yapılan haberlerde ortak dil kullanımın önemine değildi. Gazete ve gazetecileri gençleri uyuşturucudan uzak tutmak için kurul ile birlikte hareket etmeye çağırdı.
Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ise, kurulun yaptığı çalışmalara bundan sonra da destek vermeye hazır olduklarını, gençleri uyuşturucu belasından kurtarmak için uyuşturucuya bulaşmış ancak uyuşturucudan kurtulmuş kişilerin haberlerini yaparak destek verebileceklerini söyledi.
Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan ve gazetecilerin uyuşturucuyla ilgili haber yazımında nelere dikkat etmesi gerektiğine işaret edilen “Uyuşturucu ile Mücadele Eylül Planı”na Yönetilik İletişim Stratejisi Uygulama Rehberi kitapçığı da Balıkesirli gazetecilere dağıtıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Uyuşturucuya Karşı Ortak Dil hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 14 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uyuşturucuya Karşı Ortak Dil haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı