Gündem Haberleri

  Uyuşturucu ticaretine 13 tutuklama

  Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)
  14.05.2010 - 15:02 | Son Güncelleme:

  SAMSUN, Eskişehir, Ankara, Ordu ve ilçelerinde yapılan eş zamanlı operasyonda uyuşturucu ticareti yapmak suçundan gözaltına alınan 26 şüpheliden 13’ü çıkartıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı. Tutuklanma kararının ardından bazı sanık yakınları adliye binası önünde sinir krizi geçirdi.

  Samsun ile Çarşamba, Bafra ilçeleri, Ankara, Eskişehir, Ordu ve ilçesi Fatsa’da 8 ay önce başlatılan uyuşturucu operasyonu 3 gün önce tamamlandı. Cumhuriyet Başsavcılığı talimatı ile İl ve ilçelerde eş zamanlı operasyon yapan polis uyuşturucu ticareti yaptıkları iddia edilen 26 kişiyi gözaltına aldı. Cumhuriyet Savcısı tarafından Emniyet Müdürlüğü’nde sorguları yapılan 26 şüpheliden 10’u tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 16 şüpheli ise tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

  Bugün geniş güvenlik önlemleri arasında nöbetçi mahkemeye sevk edilen şüphelilerden Sezai Ayna (37), Soner Eroğlu (28), Satılmış Büyükişler (43), Turan Öztürk (42), Cevdet Aycan (29), Murat Akçay (34), Yusuf Akçay (44), Hüseyin Kocakır (37), Şaban Uzal (24), Murat Aykul (27), Recep Alkan (33), Murat Varol (24) ile Raşit Önder (23) uyuşturucu ticareti yapmak suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. 3 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Tutuklama kararının ardından bazı şüpheli yakınları adliye önünde fenalık geçirdi.

  Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramada ise, esrar yapımında kullanılan dişi hintkeneviri, esrar ve hassas teraziler ele geçirildiği belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı