Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Uyuşturucu tacirlerine ceza yağdı

  Hürriyet Haber
  29 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 29 Eylül 2000 - 00:01

  BURSA'da 40 kilo eroinle yakalanan ve teşekkül halinde uyuşturucu ticareti yapmak suçundan yargılanan Tevfik Kaplan ve Himmet Yüksel, ‘‘Suç bizim. Onların suçu yok’’ dedi ancak Tahsin Karakuş ve Ertan Davran'ı ceza yemekten kurtaramadı. Sanıklar, 6 yıl ile 12 yıl arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.

  İstanbul 6 No’lu DGM’de görülen davaya, tutuklu sanıklar Himmet Yüksel, Ertan Davran, Tevfik Kaplan ve Tahsin Karakuş katıldı. Son sözü sorulan sanıklardan Tahsin Karakuş ve Ertan Davran, ‘‘Suçsuzuz. Beraat istiyoruz’’ dediler. Mahkemeye elinden geldiğince yardım ettiğini ifade eden Tevfik Kaplan ise suçlamaları kabul ettiğini ifade etti. Himmet Yüksel ise ‘‘Ben de suçlamaları kabul ediyorum. Tahsin Karakuş ve Ertan Davran bizim yüzümüzden ceza almasınlar, vicdan azabı çekeriz. Eğer bizim yüzümüzden ceza alırlarsa içerde bize düşman olurlar’’ dedi.

  Mahkeme Heyeti, sanıklardan Tahsin Karakuş’u 12 yıl 6 ay, Hikmet Yüksel, Ertan Davran ve Tevfik Kaplan’ı ise 6 yıl 3 ay ağır hapis cezasına çarptırdı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı