Gündem Haberleri

  Uyuşturucu kuryesi İngilizce öğretmeni

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  14.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gana’dan gelen Kırgızistanlı İngilizce öğretmeni Tatyana K, 4.5 kilo kokaini Atatürk Havalimanı’ndan çıkarmak isterken polislerce yakalandı. Tatyana K, polisler valizindeki kokaini ortaya çıkarınca, bilmiyormuş gibi "What is this?" diye sordu. Polisin cevabı kısa ve netti: "This is cocaine."

  Gana’dan İspanya’nın başkenti Madrid aktarmalı olarak gelen Kırgızistanlı İngilizce Öğretmeni Tatyana K’nin valizine Atatürk Havalimanı’na bulunan narkotik köpekleri Ceylan, Lara ve Rocky tepki verdi. Tatyana K, takibe alındı. Güvenlik kameraları tarafından da izlenen Tatyana K. valizini alarak havalimanından ayrılmaya hazırlandığı sırada durduruldu. Valizinde yapılan aramada 4 kilo kokain bulundu.

  Tatyana K, kokainden haberdar olmadığını belirtmek için polislere "What is this?" (Bu nedir) diye sordu. Polisler de "This is cocaine" (Bu kokaindir) yanıtını verdi. Turist vizesiyle Türkiye’ye giren Tatyana K’nin sevkıyat başına 2 bin dolar aldığı öne sürüldü. Mahkemeye sevk edilen Tatyana K. tutuklandı.

  Senegal’den Madrid aktarmalı olarak Atatürk Havalimanı’na gelen İranlı Ali E. de narkotik köpeklerine takıldı. Köpeklerin tepki vermesi üzerine Ali E’nin valizinde yapılan aramada 4.5 kilo kokain ele geçti. Polisle işbirliği yapan Ali E’nin verdiği bilgiler doğrultusunda, kokaini almak üzere bir otelde bekleyen yabancı uyruklu iki kişi daha gözaltına alındı. Emniyetteki sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen 3 kişi tutuklandı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı