ADANA HABERLERİ

Uyuşturucu İle Mücadele İçin Adana TEK Yürek

IHA
28.02.2015 - 15:57Son Güncelleme :

ADANA’DA YÜREĞİR BELEDİYESİ’NİN ÖNCÜLÜĞÜNDE MİLLİ MÜCADELE’NİN 100. YILINDA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE İÇİN BİR DİZİ ETKİNLİK DÜZENLENDİ.

IHA

Adana’da Yüreğir Belediyesi’nin öncülüğünde Milli Mücadele’nin 100. yılında uyuşturucu ile mücadele için bir dizi etkinlik düzenlendi. Ünlü isimlerinde katıldığı etkinliklerde Adanalı madde bağımlılığına hayır dedi.
Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı çerçevesinde Türkiye genelinde pilot olarak belirlenen 5 ilçe arasında yer alan Yüreğir Belediyesi Adana’da bir dizi etkinlik düzenledi. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ın ev sahipliğinde Sular meydanında ‘Sessiz Yürüyüş’ ile başlayan etkinliğe Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Sinema Sanatçısı Hülya Koçyiğit, Akademisyenler Sevil Atasoy ve Mansur Beyazyürek, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ak Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve diğer davetliler katıldı. Sular meydanından Atatürk Parkı’na kadar yürüyen topluluk daha sonra burada bir basın açıklaması yaptı.
ÇALIŞTAYDA 50 AKİL GENÇ SEÇİLDİ
Etkinliğin öğleden sonraki bölümünde ise Adana Sheraton Hotel’de ‘Yüreğir’de Uyuşturucu İle Mücadele Çalıştayı’ düzenlendi. Çalıştayda Gençlik Proje ve Strateji Derneği ile birlikte hazırlanan ‘Kendini Kurtaran Kaptan’ projesi kapsamında ‘Tek Sefer, Ölüme Yeter’ sloganıyla ‘Gençleri ancak gençler anlar’, ‘En iyi sırdaş, arkadaştır’ fikrinden yola çıkılarak uyuşturucu ile mücadele edecek ‘50 Akil Genç’ seçildi. Çalıştayın sonunda Başkan Çelikcan katkılarından dolayı protokole plaket ve çeşitli hediyeler takdim etti.
BAŞKAN ÇELİKCAN’DAN TEŞEKKÜR
Sunuculuğunu Vatan Şaşmaz’ın yaptığı çalıştayda konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan günümüzün en önemli sorunlarından birin de madde bağımlılığı olduğunu belirtti. Milli Mücadele’nin 100. Yılında Çanakkale ruhu ile uyuşturucu ile mücadele başlattıklarını dile getiren Başkan Çelikcan, “Hedefimiz, Yüreğir’deki bütün okullarda Akil Gençler gruplarını oluşturarak yaygınlaştırmak” dedi. Herkesi madde bağımlılığıyla ‘Milli Mücadele’ye katılmaya davet eden Başkan Çelikcan projeye destek veren siyaset, spor, sanat dünyası başta olmak üzere bütün Adanalılara teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Uyuşturucu İle Mücadele İçin Adana TEK Yürek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uyuşturucu İle Mücadele İçin Adana TEK Yürek haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:36
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:01
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı