ANKARA HABERLERİ

Uyuşturucu ile mücadele çalıştayı

Hürriyet Haber
04.05.2017 - 17:28Son Güncelleme :

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü’nce "2. Uyuşturucu ile Mücadele Şurası İletişim Çalıştayı" düzenlendi.

Hürriyet Haber

Çalıştaya, çeşitli üniversitelerden akademisyenler, Sağlık, Adalet, Gümrük ve Ticaret bakanlıkları ile Yeşilay’dan temsilciler ile farklı medya kuruluşlarından gazeteciler katıldı. Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Akarca, Türkiye'nin, uyuşturucu konusundaki tehlikeyi fark eden nadir ülkelerden birisi olduğunu dbelirterek, "El birliğiyle çalışıyoruz. Basındaki, bilinen artistlerin uyuşturucu kullanırken yakalanmaları, uyuşturucu dağıtırken yakalanmaları haberleri kötü bir örnek teşkil eder. Haberi okuyan yüz kişiden beşi örnek almaya kalksa o bile tehlikedir bizim için. Kararlı bir çalışmayla bu sorunun azalmasını temin edebiliriz kanaatindeyim. Basın kuruluşlarının almaları gereken tedbirler, uymaları gerekenler bu çalıştaydan sonra ortaya çıkacak olursa Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü olarak üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduğumuzu ifade ediyorum" diye konuştu. Çalıştayda akademisyenler, gazeteciler ve bakanlık yetkilileri de uyuşturucu ile mücadelede medyanın rolüne ilişkin görüşlerini dile getirdi. AA

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Uyuşturucu ile mücadele çalıştayı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2017 tarihinde saat 17 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uyuşturucu ile mücadele çalıştayı haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  31 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:29
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   15:35
  • Akşam
   17:56
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı