« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uyumu bozmam

Son dakikada transfer edildiği için kendisine uygun palto bulunamayan Fransız futbolcu, Samsun maçı sonrası, ‘Hava soğuk. Sana bizim paltolardan birini verelim’ diyen yöneticilere, ‘Hayır, istemem. Diğer futbolcular ne giyiyorsa ben de onu giyerim’ cevabını verdi.
  Anelka’ya 14 milyon YTL’lik sigorta
  Futbolculara Yıldırım morali
  Yanlış işler olmasın

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
NİCOLAS Anelka’nın sabıka dosyasının bir hayli kabarık olması, bu oyuncunun Fenerbahçe’ye transferi sırasında kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden olmuştu. Pekçok kişi, daha önce forma giydiği bütün takımlarda ‘problemli futbolcu’ damgası vurulan Fransız golcünün Türkiye’de de rahat durmayacağını savunuyordu.

Mütevazı ve olgun

Ancak Anelka, Fenerbahçe’deki daha ilk gününden itibaren bu endişeleri boşa çıkardı. Son derece mütevazı ve olgun tavırlarıyla dikkat çeken yıldız oyuncu, Samsunspor deplasmanında öyle bir davranışta bulundu ki, adeta ‘Ben problem çıkarmam. Bana yapılan bütün yakıştırmalar yalan’ mesajını verdi.

Fenerbahçeli yöneticiler son dakikada transfer ettikleri Anelka için diğer futbolcuların giydiği takım elbiselerden diktirmiş, ancak palto yetiştirememişti. Fransız yıldız da bu nedenle Samsun’a paltosuz gitmişti.

Hava çok soğuk

Maç sonrası takım dönüş yolculuğuna çıkarken yöneticilerden bazıları Anelka’ya, ‘Hava çok soğuk. Üzerinde sadece takım elbise var. Bu şekilde üşüyeceksin. Sana bizim paltolardan birini verelim’ dedi. Golcü futbolcunun bu teklife verdiği cevap son derece anlamlı oldu:

‘Hayır, teşekkür ederim. Sizin paltolarınızdan birini giymem yakışık almaz. Diğer futbolcular ne giyiyorsa ben de onu giyerim. Uyumu bozmak istemem.’

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler