« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Uyumsuzluk

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Güven TANER

İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsünde Şeyh-ül maharririn Burhan Felek hocamızdı. Kendisine ençok sorulan sorulardan birinin, ‘‘hergün yazacak konuyu nereden, nasıl buluyorsunuz?’’ olduğunu söylerdi. Bunu, ‘‘o kadar yazacak konu var ki, ben yazamadıklarıma acıyorum’’ diye yanıtlarmış.

O günlerde bu açıklamayı garipserdim. İşe profesyonelce koyulduktan sonra büyük ustanın çok doğru söylediğini anladım.

Yazmaya sıra gelmeyen o denli çok konu var ki.

Ancak birinin vakti geldi. Bugün ucundan dokunacağım.

Beşiktaş'ta yeniden kongreye hazırlanan bir yönetim kurulu var. Yedi kere başkan Süleyman Seba sekizinci kez kongreden başkanlık talep edeceğe benziyor. Hakkıdır da. Geride bıraktığı işler, ona bu hakkı veren en önemli ve gerçekçi gerekçedir.

Karşısına da onu demokratik bir savaşımla geçeceğine kongreyi ikna edecek bir rakip de şu sıralarda çıkmamıştır. Daha dört ay var. Belki bir ya da birkaç rakibi olur. O konuyu o zaman işleriz. Ama şimdi adaylığı belli olan saygıdeğer Seba'ya bir dileği iletmek gereğini duymaktayım.

Beşiktaş'a başkan olmayı sürdürecekse, bunu, tümü uyum içinde, tüm vakitlerini vererek ve de fikir tartışmasına girseler de karar aşamasından sonra birlikte olacak, en ufak bir zorlukta pes etmeyecek yöneticiler seçmeli. Bu da ancak şimdiden kollarını sıvarsa gerçekleşir. Seba'ya oyları bundan sonra kendi adı kadar yönetim kurulundaki adlar da sağlayacaktır.

SON KARAR HERKESİNDİR

Konuyu Ali Eren'in transferini yapan yöneticilerin öteki bazıları tarafından nasıl yerildiğini duyduğum için gündeme aldım. Ama artık Beşiktaş'ın gündeminde de olmalı. Beşiktaş yönetimi içinde epeydir süregelen dırdır hiç hoş değil.

Fikir ayrılıkları elbette olur. Olmalıdır. Ancak tartışma açılıp, çoğunluk kararı oluşturulduktan sonra, uygulama hep birlikte yapılır. O noktada kişisel düşünceler biter, çoğunluğun egemen olan düşüncesi devreye girer, tüm yönetim artık o fikrin arkasında durur.

İç transferi yapana bir grup, dış transferi yapana bir grup karşı çıkarsa bu tatsızlıklar yaratır ve başarıyı törpüler. Herkes kendini yalnız hisseder, cesareti kırılır, verebileceği kadarını veremez. Sonra bir Ali Günçar sorununu bile çözemez, sürüncemede bırakırsınız. Ali olağanüstü bir futbolcu değildir ama, şu anda piyasada bulunmayan değerdedir. Hiçbir yönetimin de kulübün bir değerini yok sayma özgürlüğü yoktur. Sorunu bir türlü anlaşılamayan Ali'nin kaybedilmesi bir yönetim zaafıdır.

Beşiktaş'ın son iki yılda olacağı kadar olamayışının altında yönetim içinde bu dışa tümüyle sızmamış, dargınlıklar, uyumsuzluklar vardır. Seba bu gerçeği göz ardı ederse, kendi saygıdeğerliğini erozyona uğratacaktır.-

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler