GeriSpor Uyum problemi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uyum problemi

Esat YILMAER

Avrupa Ligi'nin açılış maçı öncesinde takımlarımız arasında en zorlu gruba düşen Ülkerspor'un Antrenörü Çetin Yılmaz ile konuşuyoruz. Bu sezon büyük bir değişim yaşayan ve Avrupa'da bol yabancı ile mücadele edecek takımlarımızdan herkesin çok şey beklediğini hatırlatan Çetin Yılmaz, ‘‘Bu değişimlerden teknik ve güzel basketbol olarak beklentiler çok. Bunlara cevap vermenin ilk yolu da takım olmaktan geçer’’ diyor.

Belli ki Yılmaz, 5 yabancılı Avrupa kadrosunun uyumu sağlayamamasından endişeli. Ve bu endişe de ilk yarı boyunca sahaya yansıyor. Ülker, rakibinden uzun olmasına karşın ribaunt alamıyor. Devrenin son 3 dakikası hariç, şut yüzdesi de bir felaket. Savunmalar bir türlü yapılamıyor. Son derece akıllı bir oyuncu olan Kovacic, Ülkerspor'a öldürücü darbeler indiriyor.

Çok top kaybı yapan Zadar karşısında, galibiyetin, savunmadan geçtiğini hatırlayan Ülker, ikinci yarıda önce defans direncini yükseltiyor. Bunda da başlıca rol Winslow'un... Harun'un hareketliliğine Tolga da katılınca Anderson da istediği tempoyu yakalıyor ve Ülker arzuladığı galibiyete uzanıyor. Ancak Ülker'in henüz bu zorlu maraton için, hazır olduğunu söylemek güç.

Yeni transfer Koturoviç tecrübeli ama fizik olarak istenilen düzeyde değil. Alihodziç hala ne yapacağını bilmiyor. Yenilerden bir tek Winslow takıma ayak uydurmuş. Bizden hatırlatması.... Her zaman, dün olduğu gibi üç kişinin gayretiyle maç kazanılmaz. Uyum bir an evvel sağlanmalı.Yorumları Göster
Yorumları Gizle